reklama

Dom na kredyt czy warto....

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez M_a_K_a, 9 Kwiecień 2013.

1. M_a_K_a

M_a_K_a Zaciekawiona BB

Witam, mam wielki dylemat..... Otóż w chwili obecnej wynajmujemy z mężem dom(stary dom) ktory w chwili obecnej wymaga mozna powiedziec generalnego remontu tzw wylewki w pokojach tynk w jednym z nich odpada(pokoj sluzy jako skladzik w chwili obecnej) plus wymiana dachu.... wlascicielka nie jest skoro by wyciagnac kase na ten remont.... Kilka dni temu znalezlismy dom z lat70 z duza dzialka plus 3ha ziemi w komplecie..... dom jest od razu do zamieszkania cztery duze pokoje z kuchnia i lazienka aha poddasze z mozliwoscia zamieszkania, okna sa nowe, centralne jest weglowe z mozliwoscia podlaczenia gazowego, dom jest czesciowo ocieplony ... cena domu waha sie jeszcze od 160-190 tys. własciciel nie moze sie zdecydowac...... Moje pytanie jest takie czy warto kupic ten dom i powoli w go odnawiac po swojemu czy zbierac kase kolejne lata i stawiac nowy.
    Przepraszam jesli istnieje taki watek ale nie moglam znalesc a potrzebuje z kims o tym porozmawiac kto spojrzy z dystansu na ta sytuacje....

2. happybeti

happybeti show must go on...

Nie wiem, jakie są ceny nieruchomosci w Waszym regionie, ale niecałe 200 tys za dom z działką 3 ha to jak za darmo!!!
    .Zamiast czynszu za tamta ruderkę będziecie spłacać kredyt za swój dom.
    A remont pomalutku- właśnie super rozwiązanie, bo już "u siebie" .Łatwiej wydawać kaskę na bieżące potrzeby, niż odkładać.
    Na Waszym miejscu, gdybym miała taką możliwość, nie wahałabym się.Naprawde okazja !!!

3. reklama
  4. kasiekz

kasiekz Fanka BB :)

Bosche gdzie jest taka cena za dom do zamieszkania i 3ha działki!!! To jak za darmo...ja bym brała od razu i nawet przez 5 min. nie zastanawiała się. Ja kupiłam dom nowo wybudowany w stanie surowym zamkniętym, a żałuję, że nie kupiłam taniej starego domku do remontu! Tyle kasy co tu wsadziłam, to tam wszystko wykończyłabym, rozbudowała jeszcze i dużo zostałoby mi. Tylko kupić, bo po co masz płacić komuś czynsz za coś co nigdy nie będzie twoje, lepiej spłacać kredyt za coś własnego :)

5. Justys84

Justys84 Fanka BB :)

Ja tez bym wolala kupic dom i splacac raty,niz siedziec w jakiejs ruderce i placic czynsz za cos co nie jest moje i jeszcze wymaga remontu jak masz mozliwosc to kupcie ten dom,bo naprawde cena jest ciekawa :),a co swoje to swoje

6. M_a_K_a

M_a_K_a Zaciekawiona BB

Dziekuje Wam bardzo za rady dziewczynki :) bardzo mi pomoglyscie. wieczorem jeszcze siedzialam i czytalam fora i uzytkownicy mowili zeby budowac tyle ze buda wiecej mnie wyniesie niz wyremontowanie tego domu. Fachowcy zas twierdza ze jesli mury sa w dobrym stanie to mozna smialo kupowac. Dom jest na wsi w miejscowosci rodzinnej mojego meza (jego marzeniem jest wrocic tam) Tesc stwierdzil ze sie nie oplaca go kupowac bo jest stary etc wymienial wszystkie wady zato tesciowa nas wspierała w tym ze mozna mieszkac od razu a remontowac powoli i wszystkie wady tescia zbijala swoimi argumentami. Licze sie z ich zdaniem tym bardziej ze zaoferowali pomoc w splacie domu jesli sie zdecydujemy

7. mama_Babla

mama_Babla Zaangażowana w BB

Kochana,

Nie wiem co to za okolica, ale cena jak z bajki.
    Dodam, że aktualnie sama wynajmuję mieszkanie i zamierzam niedługo rozpocząć remont domu z lat 80-tych- takiej typowej kostki.
    Mam juz koncepcję remontu- naprawdę można zrobić cuda :). Wyjdzie taniej, niż budowa, będzie też szybciej na pewno.
    Weź jakiegoś konstruktora żeby sprawdził, czy ten dom nadaje się do remontu i w jakim jest stanie.
    A jeżeli masz jakieś pytania "finansowe" to napisz na priv- jestem bankowcem, zajmującym się hipotekami, chętnie doradzę czy odpowiem na jakieś pytania za darmochę z przyjemnością ;)

8. M_a_K_a

M_a_K_a Zaciekawiona BB

Byliśmy wczoraj obejrzec dom i jest tak ze..... sa trzy pokoje w tym dwa naprawde duze kuchnia jest srednia a łazienka maleńka...... Jesli chodzi o remont ktory trezba zrobic juz to jest łazienka ktora nie podlega dyskusji, kuchnia gdyz jest tam piec kaflowy ale zniszczony wiec nie ma szans na renowacje go trzeba burzyc co wiaze sie z calym remontem pomieszczenia. Wdalszych pokojach wystarczy zrobic wylewki (kiedy sie zamieszka bedzie gorzej bo trzeba sie wyprowadzic na ten czas) i odswierzyc sciany. Ogolnie rzecz biorac jest w dobrym stanie jak na swoj wiek, nie wiadomo jeszcze czy wszystko dziala np mam na mysli piec- ponoc jest ok..... Własciciel powiedzial ze nie wie ile za to chce jeszcze moze ponad 200 moze mniej...... Biorac pod uwage ile trzeba jeszcze w o zainwestowac to chyba nie bedzie nas stac na niego.....

9. Olka87

Olka87 Fanka BB :)

My 3 lata temu kupiliśmy prawie 100 letni dom. Był w naprawdę świetnym stanie jak na takiego staruszka. No i cena 100 tys. naprawdę nie wydała się wygórowana. Dół wymagał odświeżenia, góra całkowitej adaptacji strychu. Teraz prawie kończymy remonty, mieszkamy u siebie i nigdy nie żałowaliśmy tego, że kupiliśmy stary dom. Odnawiamy go tylko własnymi siłami, bez żadnych fachowców. Ja uważam, że jeżeli tylko was stać na dom i nie wydaje się on walącą ruderą to warto. Nas na pewni nie byłoby stać na budowę nowego domu, a remont tego nie kosztował nas dużo patrząc na ceny nowych domów w naszej okolicy.

10. reklama
  11. Dulce

Dulce Fanka BB :)

Budowa domu to studnia bez dna, nie dość, że wszystko ciągnie się w nieskończoność, to każda jedna śrubka ma swoją cenę. Jeśli nie chce się płacić za wynajem i ładować komuś kasy do kieszeni, to kupno domu na kredyt jest dobrym pomysłem, zwłaszcza za taką cenę :) Remonty też są kosztowne, ale pomyśl - jeśli nie macie działki budowlanej to musielibyście najpierw kupić działkę, później przez rok załatwiać formalności dotyczące pozwolenia na budowę - a tu te wszystkie papierki też kosztują, później wybudować dom, ale i tak największe koszty to wykończenie wnętrz. A jednocześnie wciąż musielibyście wynajmować i za to płacić. A tak moglibyście kupić ten dom i powolutku remontować, po jednym pomieszczeniu, według zasobności portfela. My tak właśnie zamierzamy robić po ślubie, bo na razie wydatki wiążą się z weselem, ale później z każdej wypłaty coś odłożymy i będziemy powoli dłubać, zaczniemy od kuchni i łazienki, a później powoli pokoje :)

12. HappyMothers

HappyMothers Zaciekawiona BB

Możliwe, że właściciel celowo podał wyższą cenę, bo widział, że jesteście zainteresowani. Targujcie się. Poniesiecie spore koszty związane z remontem. Dobry piec z całą instalacją to koszt około 15 tysięcy złotych. Piec, rury, kaloryfery. Na łazienkę też sporo wydacie, kafelki, wanna, wc, umywalka, baterie. Skoro w grę wchodzi również odnowienie ścian, liczcie się ze sporą ilością gładzi. Wylewka też kosztuje - ok. 2 tys. złotych za samopoziomująca się. Pytanie, co z drzwiami i oknami. Urabiajcie właściciela i już. Powiedzcie, że możecie dać tyle i tyle, ale jesteście pewniakami.

Poleć forum