reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dom Narodzin- wątpliwości

Dołączył(a)
18 Luty 2018
Postów
6
Witam :) chciałabym zapytac Połoznej z forum, ja to jest z ktg w Domu Narodzin - myślę konkretnie i sw. Zofii. Na stronie jest napisane, ze nie monitoruje się w sposób ciągły tętna dziecka poprzez ktg. To budzi moje obawy przed porodem w DN, ponieważ odczuwam lęk przed tym, ze dziecku spadnie tętno, będzie niedotlenione, nikt tego w porę nie zauwazy, a wiadomo jakie to ma konsekwencje zdrowotne. Dlatego mam pytanie-czy jeśli wpiszę w plan porodu oczekiwanie stałego monitoringu tętna dziecka, to czy w DN to będzie możliwe? Dziękuję.
 
reklama
Agnes,
bardzo fajnie, że rozważasz poród w DN. Czy to będzie Twój pierwszy poród? Czy masz jakieś negatywne doświadczenia z przeszłości, które są podstawą Twoich obaw?

Na sali porodowej również nie jesteś podpięta pod KTG na stałe. Zapis podłącza się na 20 min czasem dłużej jeśli budzi wątpliwości. Jeśli wszystko jest ok zapis się odłącza i zachęca rodzącą do aktywności.

Jeśli planujesz poród w DM najpierw musisz się umówić na spotkanie z położną w celu zakwalifikowania się do porodu tam. Położna przejrzy dokumentację, plan porodu i na tej podstawie wspólnie podejmiecie decyzję.

Niezależnie od tego czy będzie to DM czy sala porodowa w szpitalu masz wpływ na wiele procedur i na sali porodowe również możesz nie wyrazić zgody na znieczulenie, nacięcie krocza oraz inne procedury. Porozmawiaj o tym z personelem i jestem pewna, że gdzie jak gdzie ale w szpitalu św. Zofii w Warszawie na pewno spotkasz się ze wsparciem i pomocą.

Daj znać jakie decyzje podjęłaś i jak się czujesz. Dużo zdrowia dla Was.
 
Pani Mirello, rozważam poród w DN przy Żelaznej (termin na 10/12/2019, pierwsza ciąża). Wiem, że w DN jest zaledwie kilka sal i w razie dużego obłożenia, mimo kwalifikacji, może się nie udać. Póki co ciąża przebiega idealnie, więc jestem dobrej myśli co do samej kwalifikacji, choć nie bez obaw co do samego porodu. Być może będzie Pani w stanie rozwiać moje wątpliwości, za co z góry dziękuję.

Czy w przypadku braku miejsc w DN jest możliwość przyjęcia na oddział w Zofii czy trzeba jechać i szukać innego szpitala?
Z Pani doświadczenia na pewno wynikają pewne statystyki urodzeń. Z danych, które sobie przejrzałam, wynika, że grudzień to mało popularny czas na poród, więc nie wróży to ogromnego obłożenia w DN czy samej Zofii. Czy mam rację?
Czy gdyby poród przypadł na Święta - a może się tak zdarzyć - mam się czego obawiać? Czy DN działa normalnie?
Pozdrawiam
 
Do góry