reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Donoszony dzidziuś

Futuremummy00

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2017
Postów
132
Na ile dni przed terminem dziecko jest uznawane za donoszone?Mam 16 dni do terminu porodu,czyli ponad 2 tygodnie i zastanawiam się czy gdybym teraz urodziła dziecko to byłoby uznane za donoszone?Czy musi być te równe 14 dni przed terminem?Orientujecie się może jak to jest>
 
reklama
37 tydzień to dziecko urodzone przed terminem, ale nie wczesniak. Jednak dalej dzięki temu przyslugują Ci np. bezpłatne szczepienia. Ale skoro tyle wytrwałś to jeszce te 2 dni na pewno się uda :) ja juz teraz życzę szybkiego i bezproblemowego porodu :)
 
37 tydzień to dziecko urodzone przed terminem, ale nie wczesniak. Jednak dalej dzięki temu przyslugują Ci np. bezpłatne szczepienia. Ale skoro tyle wytrwałś to jeszce te 2 dni na pewno się uda :) ja juz teraz życzę szybkiego i bezproblemowego porodu :)
Przed terminem czy tak czy tak będzie,bo w piątek będę mieć wywoływany poród ;)
 
Przed terminem czy tak czy tak będzie,bo w piątek będę mieć wywoływany poród ;)
Chodzi mi o to że jest specjalna nazwa dla dzieci urodzonych w 37 tyg- nie są to wczesniaki ale są to dzieci urodone przed terminem ( za dzieci urodzone o czasie uznaje się te między 38 a 42 tyg.) Mogę się teraz mylić jeżeli chodzi dokładnie o nazwę bo słyszałam o tym tylko raz od szwagierki :)
 
Chodzi mi o to że jest specjalna nazwa dla dzieci urodzonych w 37 tyg- nie są to wczesniaki ale są to dzieci urodone przed terminem ( za dzieci urodzone o czasie uznaje się te między 38 a 42 tyg.) Mogę się teraz mylić jeżeli chodzi dokładnie o nazwę bo słyszałam o tym tylko raz od szwagierki :)
O nie wiedziałam.Jesli liczyc od daty miesiaczki to jest juz 38 tydzien,a jesli o termin obliczony z om gdzie dodaje sie 7 dni to 38 tydzien dopiero zacznie sie w środe :)
 
Do góry