reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dopajanie noworodka

milena1706

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Marzec 2017
Postów
924
Powiedzcie mi jak to jest z tym dopajaniem dziecka? Moja córka ma ponad 3 tygodnie i jest na mleku mieszanym i każdy radzi żeby ją dopajac herbatą z kopru włoskiego ale ona z brzuszkiem nie ma żadnym problemów a wody nie chce pić. Jak to jest u was? Podajecie inne płyny niż mleko noworodkom?
 
reklama
Mozesz czasem dac koperek aczkolwiek nie podaje sie go jak brzusze nie boli chyba ze dzidzia lubi.
niby dzieci sie nie dopaja do 6 mies
moj syn jest na piersi juz 7 miesiac i szczerze sama piers mu wystarczy zeby sie napic bo chcialam go nauczyc do wody to nie lubi czasem daje mu sok pol na pol z woda to wypije a tak to sie nie upomina
Jak chce sie napic to piers mu daje i juz.
Tyle ze sama mu zaczelam dawac teraz w upaly czasem cos do picia bo tak serio czy ktoras z Was w upal siega po ciepla zupe albo cieple mleko zeby ugasic pragnienie?
Niemowle to tez czlowiek.
 
Moja położna powiedziała tak,że przy karmieniu piersią lub karmieniu mieszanym nie trzeba dopajac.przy karmieniu sztucznym dopajac wodą kilka razy a łączna ilość wody powinna być równa jednej porcji mleka jaką zjada dziecko.co do herbatek koperkowych to opinie są różne.jednym dzieciom pomaga na kolki innym nie.myślę że jak mała nie ma problemu z brzuszkiem to bym dawała wodę. Niektórzy dosladzaja glukoza.
 
Moja położna powiedziała tak,że przy karmieniu piersią lub karmieniu mieszanym nie trzeba dopajac.przy karmieniu sztucznym dopajac wodą kilka razy a łączna ilość wody powinna być równa jednej porcji mleka jaką zjada dziecko.co do herbatek koperkowych to opinie są różne.jednym dzieciom pomaga na kolki innym nie.myślę że jak mała nie ma problemu z brzuszkiem to bym dawała wodę. Niektórzy dosladzaja glukoza.
po co glukoza?? przestancie tego sie juz nie praktykuje i nigdy bym tego dziecku nie dala.
i tu nie chodzi o o dopajanie tak o tylko w upaly ..
bo ja tez wczesniej nie dawalam nic
teraz czasem cos wcisne jak upal
Bo Napijesz sie cieplym mlekiem?
 
Moja położna powiedziała tak,że przy karmieniu piersią lub karmieniu mieszanym nie trzeba dopajac.przy karmieniu sztucznym dopajac wodą kilka razy a łączna ilość wody powinna być równa jednej porcji mleka jaką zjada dziecko.co do herbatek koperkowych to opinie są różne.jednym dzieciom pomaga na kolki innym nie.myślę że jak mała nie ma problemu z brzuszkiem to bym dawała wodę. Niektórzy dosladzaja glukoza.
moja przez caly dzien nigdy nie wypije tyle.. a jest tylko na mm.
wypija jednorazowo z 10 ml a przez caly dzien max 30
 
po co glukoza?? przestancie tego sie juz nie praktykuje i nigdy bym tego dziecku nie dala.
i tu nie chodzi o o dopajanie tak o tylko w upaly ..
bo ja tez wczesniej nie dawalam nic
teraz czasem cos wcisne jak upal
Bo Napijesz sie cieplym mlekiem?
Nie twierdzę że trzeba dodawać glukozę. Napisałam ze niektórzy dodają. Mój mały pije samą wodę i jest ok.Milena pytała o herbatę koperkową i inne napoje więc napisałam to czego się dowiedziałam bezpośrednio u położnej.poza tym picie ciepłych napojów zmusza organizm do obniżania temperatury od środka.z góry informuje że w upały nie piję tylko ciepłe napoje;)
 
moja przez caly dzien nigdy nie wypije tyle.. a jest tylko na mm.
wypija jednorazowo z 10 ml a przez caly dzien max 30
Mój też tyle nie wypija ale może po prostu nie chce im się tak bardzo pić.u mnie teraz nie ma upałów. Aktualnie jest środek burzy:)
 
reklama
No chyba jakas stara szkola ta glukoza;)
No tak mowisz ze picie ciepłych napojow zmusza organizm do obnizania temp ale jak człowiek sie napije ciepłego czy zje ciepla zupę to zaraz mu goroco od srodka
I nie ugasi tym pragnienia.
Nie wiem już sama jak to sie ma do tego dopajania
Mojemu dziecku sama piers wystarcza długo nie dopajalam zaczelam trochę mu cos dawac w te upaly.
Wode na pół z sokiem czy większość wody moze tak go naucze w jakimś stopniu do wody hehe albo czasem sok czysty dostanie lubi ale nie daje codziennie bo jak on pierś woli to co będę zmuszać i nie mam parcia :p
Tyle ze w upaly to nie ma co
Szalec raz na jakis czas trzeba dac nie zaszkodzi
Na piersi chyba przy stałych posilkach sie dopaja juz nie ? Czy ogolnie po 6 mies
Na butli tez sie zmienilo

Co chwile cos zmieniaja człowiek glupieje najlepiej zdac sie na wlasna matczyna intucje;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry