reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

pie-czarka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2007
Postów
51
co podajecie/podawałyście swoim maluchom w tym wieku? szczególnie mnie interesuje czy poiłyście je wodą mineralną taką dla dzieci bez gotowania i czy mogę spróbować dać mojej małej jakiś gęstszy soczek?
 
reklama
Moja córeczka pije soczki ale trochę jej rozcieńczam z wodą, herbatki owocowe i ziołowe.
 
Ja podaje wodę mineralną Gerbera - nie trzeba jej gotować. Podaję też rozwodnione soczki i bobofruty, za to w ogóle nie daję herbatek. Pozdrawiam
 
A ja z kolei dawałam i daje herbatki,bo Kuba je lubi.Ale też wodę w ciągu dnia.Dawałam Gerber bez gotowania,teraz juz zwykłą mineralną dla dzieci.:tak:
 
A jakie herbatki dajesz? bo te granulowane to zawierają mnóstwo cukru. Wczoraj zaparzyłam miętę i małej bardzo smakowała, więc może będę jej podawać raz na jakiś czas. Tak się zastanawiam, czy do parzonych herbatek można użyć kranówki czy lepiej też mineralki? Bo kranówki w centrum miasta to chyba strach, no nie?
A czy wiecie może ile soku może wypić dziecko w ciągu dnia? Bo moja Mała tak te bobo fruty uwielbia, że czasem i dwa dziennie wypije
 
ja podaję głównie bobo frutki, bo jeśli chodzi o pysie i inne kubusie, to są zdecydowanie za gęste dla takiego malucha i zawierają za dużo cukru. a jeśli chce podać coś gęstszego i zdrowego, to kupuje koktajle owocowo jogurtowe gerbera - mój mały za nimi przepada.
 
No, my jedenaście miesięcy mamy już dość dawno za sobą, ale pamiętam, że najchętniej moje dzieciątko popijało bobofruty i jeszcze soczki gerbera (przebojem absolutnym był gruszkowy - mmmmniam ;)
 
Mój siostrzeniec ma teraz jedenaście miesięcy i moja siostra daje mu do picia wodę zwykłą (tzn, nie taką zwykłą, bo tą gerbera, której nie trzeba przegotowywać) i tak jest nauczony, że w ogóle się nie buntuje. Nie wiem, czy on nawet próbował już soczku.
 
OK,więc na razie Kubusia nie będę podawać. zostaniemy przy bobo frutach. widzę, że wiele z was pisało o gerberze, więc mam jeszcze jedno pytanie: podawałyście może swoim maluchom te ich koktajle jogurtowo-owocowe?:confused:
 
reklama
Te koktajle gerbera są świetnie, przede wszystkim dlatego, że mają dobry smak i nie zawierają cukru. I świetnie się nadają, żeby zacząć dziecku do jadłospisu wprowadzać nabiał.
 
Do góry