reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

moj maly nie lubi herbat z hippa i mu nie daje za to lubi z bobovity z czerwonych winogron po 5 m-cu i dostaje raz dziennie 100 ml i wypije duszkiem a tak to dopajam go woda
zdjcie004ib5.jpg

3450 g i 55 cm





 
reklama
Nie jestem ani zwolenniczką ani przeciwniczką tych herbat... poprostu coś muszę jej dawać do picia oprócz mleka... :tak::tak: nie mam dużego wyboru... herbatki lub soki dla dzieci... :tak::tak:

i zaraz dodam, zeby nie bylo nie porozumien- nie usiluje sie wyklucac z twoja opinia /postawa!
ale chyba masz wybor nieco wiekszy, bo mozesz jej dawac naturalne soki oraz herbaty ziolowe bez cukru, nie jest trudno je znalezc...
 
Ja podaje Blance herbatki z bobovita i z hippa , chociarz te z hippa ida nam gorzej bo sa za slodkie i ich nie lubi, pije tez miete zaparzona i rozcienczona, lubi soki i napoje dla niemowlat:tak:wszystko lubi nawet kubusia ktory jest od 3 lat ale mala ilosc nie zaszkodzi :-p
 
i zaraz dodam, zeby nie bylo nie porozumien- nie usiluje sie wyklucac z twoja opinia /postawa!
ale chyba masz wybor nieco wiekszy, bo mozesz jej dawac naturalne soki oraz herbaty ziolowe bez cukru, nie jest trudno je znalezc...

Jak już wspomniałam moja córka nie chce pić herbat ziołowych... nie raz próbowałam jej je podawać, ale ona wie co dobre a co nie... :-D:-D:rofl2: Być może niektóre dzieci chętnie piją ziołowe herbatki, moja córka nie :happy: Jeśli chodzi o naturalne soki... owszem czasami daję jej sok z marchewki i jabłka... :tak::tak: ale nie zawsze mam czas żeby je przygotować... :tak:

wszystko lubi nawet kubusia ktory jest od 3 lat ale mala ilosc nie zaszkodzi :-p

Ja też od czasu do czasu daję Saruni "Kubusia"... ale tak jak wszystkie inne soki rozcieńczam go z wodą... :tak::tak:
 
ja nie jestem rowniez przeciwiczka tych herbatek i jesli dobrze rozumiec mojego posta chodzi mi o to ze malemu przeszly kolki. A ze akurat herbatki hipp byly przyczyna to tylko nawiazanie do tematu. A co do glukozy pediatra zalecil nam takie dopajanie jak maly mial przedluzajaca sie zoltaczke.
 
Moja niunia dostaje do picia wode ale faktycznie ostatnio zaczelam jej dawac do picia herbatke z Hippa rumiankowa lub uspokajajaca:sorry2:. Nie wiem czy je lubi czy nie i raczej jak by to drugie ale bardziej nie ma dla niej znaczenia bo podaje jej wode i tez ja wypija.
W sumie to dziekuje za zwrocenie uwagi na zawartosc cukru w takowych herbatkach :tak:
 
czesc piekne mamy !

przez kilka dobrych dni staralam sie znalezc najlepszy sposob na zakonczenie kolek u swojej malej walentynki, nie byl straszne, ale jakie by nie byly nie chcialam oczywiscie, zeby ja meczyly. od 12 lat mieszkam w londynie, gdzie nie ma wogole zwyczaju podawanie dzieciom nicego oprocz mleka do okolo 5 miesiaca zycia. ja jednak jestem wychowana na pomocnych herbatkach ziolowych i w tych tez szukalam ratunku. mama przyslala mi z polski granulowana herbatke koperkowa hipp, z ciekawoscisprawdzilam zawartosc- glukoza (czyli inaczej cukier) i 6% ekstraktu z kopru wloskiego.

coz... 6% kopru to nie ,moim zdaniem , ziolowy produkt, smakuje tez jak ulepek . producent na opakowaniu uprzejmie zaleca dbanie o higiene jamy ustnej dziecka - gdyz- 'herbata z kopru wloskiego HIPP zawiera weglowodany, ktore przy czestym i dlugotrwalym ssaniu moga byc przyczyna prochnicy'-JAK MOZNA DBAC O HIGIENE USTNA 7 TYGODNIOWEGO DZIECKA????!!!!

wbilam sobie firme HIPP z jej cudowna herbatka na 'googla' i okazalo sie, ze pan HIPP mial w Niemczech, z ktorych pochodzi, liczne procesy z powodu skladnikow , jakich uzywa w swoich produktach, chodzi mu tylko o forse, nie o zdrowie dzieci.

dzieci , zwlaszcza w tak mlodym wieku, nie powinny miec w swojej diecie cukru, ktory powinien byc wprowadzony pozniej w postaci np owocow a nie sztucznych swinstw!

wiec moja herbatka wyladowala w smietniku, nie bede walentynki trula.

kolka - znalazlam herbatke z naszego polskiego herbapolu- BOBOFIX, nie ma w sobie zadnych podejrzanych skladnikow, tylko ziola, i jej bede uzywac.

chcialabym tutaj podkreslic , ze nie jestem jkas nawiedzona hippiska w powloczustych szatach, wrecz przeciwnie, kocham obcasy i regularne wizyty u fryzjera ... chcialabym jednak, aby inne polskie mamy nie truly swoich dzieci paskudztwem, wejdzcie sobie na googla (nie wersje polska) i wbijcie hipp tea for babies i zobaczycie , o czym mowie.

mam nadzieje, ze choc kilka mamus mnie poslucha.

calusy!!!!;-)

Sorki, ale ja przeczytałam co innego na opakowaniu, a mianowicie:
BUTELKA Z PICIEM NIE POWINNA BYĆ ZASTĘPCZYM ŚRODKIEM USPOKAJAJĄCYM DLA DZIECKA. BUTELKĘ POWINIEN TRZYMAĆ ZAWSZE OPIEKUN. DŁUGIE SSANIE Z BUTELKI MOŻE POWODOWAĆ PRÓCHNICĘ ZĘBÓW. JESZCZE PRZED UKOŃCZENIEM PIERWSZEGO ROKU ŻYCIA NALEŻY PRZYZWYCZAJAĆ DZIECKO DO PICIA Z KUBECZKA. PO WIECZORNYM MYCIU ZĄBKÓW NIE PODAWAĆ ŻADNEGO JEDZENIA ANI PICIA

A o higienę jamy ustnej można dbać od samego początku, właśnie przemywając dziąsła zwlizonym wacikiem albo specjalną nakładką na palec (silikonową) którą od razu masujesz dziąsła (tylko ona jest właśnie od 3-go miesiąca).

Poza tym jedno mnie zastanawia - czy to aby nie jest perfidna reklama tego Bobofixa?? I takie niefajne pognębianie Hippa??
 
reklama
Otóż to, przecież nie tylko herbatki Hippa zawierają cukier - Bobovita tak samo. Poza tym cóż to za odkrycie? Nie czytacie nigdy składu na etykiecie? Nawet wszystkie kaszki dla dzieci zawierają cukier.
Na szczęście moja Łucja bardzo chętnie pije czystą wodę. Oprócz niej tylko cyca. Kaszek poza Sinlakiem też jeszcze nie odważyłam się jej podać.
 
Do góry