reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

Pewnie,ze tak.Dobrze jak dziecko lubi samą wodę.Przynajmniej nie masz problemu jak chce pic w nocy albo wieczorem bo soczek czy herbatka nie nadają się do podawania po wieczornej pielęgnacji ząbków:-) zazdroszcze bo moje dziecko wody samej nie lubi za bardzo.
 
reklama
Dzięki za szybkie odp.:)

W sumie to jeszcze nie wiem czy lubi bo jej nie dopajałam niczym.
Myślałam zeby właśnie jej podawac TYLKO wodę.
Wahałam sie bo jednak w soczkach są jakieś witaminy(no i cukry!)
Więc nie wiem.

Jaką wodę podawać? Myslałam nad Dobrawą... trzeba ją dodatkowo przegotować ?

acha moja mała ma 6 mies
 
Troche sie balam,ale dziewczyny na Forum pisały,ze dają.Spróbowalam powoli i nic sie nie dzialo.Teraz nawet mleko robie na tej wodzie bez gotowania.
 
ja kupuje te najmniejsze cisowianki i daje od razu do picia moja też ma 6 miechów a wode już rzadko bo rzadko ale pijała jak miała 3:) Soczków narazie nie podaje, a jeśli kiedyś będę to rozcieńczone wodą, dzieciaki często piją soki z "nudów" bo słodkie i takie tam:) Woda dużo lepsza:)
 
Moja obecnie 4 letnia córka od początku dostawała wode do picia. efekty są super, dziecko uwielbia pić wodę, nie cierpi soków i słodkich napojów, które swoja drogą zawierają sam cukier lub substancje słodzące, ma piekne zdrowe ząbki i jest zdrowa. A woda to najlepsze, co mozna dac dziecku do picia, świetnie oczyszcza organizm. Druga córeczke na pewno również nauczymy pić wodę, nie ma nic lepszego..
 
ja swojej malej tez tylko wode daje i sporo pije. bylam z siebie dumna, ze do samej wody ja przyzwyczailam, az to ostatnio pani dr (indyjka), mowi mi ze czemu ja jej sokow nie daje, woda to zadne witaminy, a soki tak. Do tego mowie jej, ze nadal karmie piersia, a ona ze w moim mleko nie ma zadnych witamin i mam jej podawac witaminy i wlasnie soki. Mimo wszystko i tak bede dawac tylko wode, a soczki itp.okazjonalnie
 
To już lepiej dawać dziecku po prostu owoce, bo wybacz, ale w sokach to raczej wiele tego nie ma, sam cukier.. Mam znajomego pracującego w jednej z czołowych firm produkujcych soki..hmm..on sam tego nie pije, bo soki są robione w Polce z koncentratów tureckich, a nie z owoców, jak wmawiają nam w reklamach. Witaminy mozna znaleźć w wielu innych produktach. No ale co kto lubi :)) ostatecznie, każdy ma swój rozum i może jeść to co chce, więc dyskuscja jest czysto teoretyczna :-):-)
 
reklama
Zgadzam sie.Nie ma co sie przejmowac,że w sokach niby witaminy itp.Niech dziecko pije wode a witaminy i inne ważne składniki dostaje przecież w jedzeniu- warzywach, owocach, kaszkach, mleku.
 
Do góry