reklama

dotykanie brzucha przez ludzi -jak uniknąć?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez yoshe, 21 Luty 2010.

1. yoshe

yoshe Fanka BB :)

Dziewczyny czy macie opatentowany jakiś niezawodny sposób na 'odstraszanie' ludzi wyciągających ręce do Waszego brzuszka? im mój jest większy, tym częściej się z tym spotykam. nie cierpie być obmacywana w ten sposób, tylko jak to komuś powiedzieć tak, żeby się od razu nie obraził?

2. Alaa

Alaa Fanka BB :)

Ja myślę, że trzeba mówić wprost "nie życzę sobie żebyś dotykał mojego brzucha". Poza tym też inna jest sytuacja gdy ktoś się zapyta czy może dotknąć brzucha a jeszcze inna gdzy ktoś od razu leci z łapami. Ja miałam może ze 3 razy sytuację, że ktoś chciał dotknąc brzuch bez pytania i od razu powiedziałam wprost, że sobie tego nie życzę. A jak sie obrazi to jego sprawa.

3. reklama
  4. Aneciak

Aneciak mama Zuzi 01.03.2010

Jak ktoś leci z łapami i nie zdążysz powiedzieć że Ci to nie odpowiada to robisz tak:
    dotykasz brzucha macanta i mówisz: ooooo widzę że Tobie się też przytyło :-):tak:

5. asienka.k1

asienka.k1 Fanka BB :)

Aneciak - super patent:-p

6. Noel

Noel Kochająca mama

Jak jak niecierpiałam, kiedy mnie ktoś do brzucha dotykał:wściekła/y:
    A moja mama robiła to na okrągło.
    Szału dostawałam.

7. Aneciak

Aneciak mama Zuzi 01.03.2010

wypróbowany - DZIAŁA:tak::-D zwłaszcza na Panie....;-)

8. mamaemila

mamaemila Zaangażowana w BB

oj ja tez strasznie się irytowałam jak ktoś bez pytania dotykał.
    Irytuje mnie jeszcze jedno: jak mówia do mnie : mamo. mama to ja dla dziecka jestem a nie dla wszystkich. Nie wiem skąd to się wzieło...

9. jestesaniolkiem

jestesaniolkiem Nikodemowa mama '10

ja wszystkim zakomunikowalam ze nie zycze sobie, a jak osoba nie rozumie tego to robie to jeszcze dosadniej :p

teraz mam taki etap ze i tak nie chce nikogo widziec, wole sama sobie siedziec w domciu - cisza i spokoj....
    powiedzialam bliskim ze taka moja jest decyzja, ze no nie mam ochoty sie z nikim widywac i tyle.... ---> musza zrozumiec :p!

10. reklama
  11. netefe

netefe Fanka BB :)

Ja mam niezbyt ciekawą sytuację, bo codziennie przebywam wśród tłumu ludzi i taka osoba może podejść tylko na kilka sekund i zniknąć...Niedługo już będę z dala od ludzi i wypoczywać przed porodem :)

12. dabin

dabin Fanka BB :)

ja też tego nie cierpię ale wypróbuje sposób aneciaka myślę ze podziała heheh

Poleć forum