reklama

Dowód osobisty czy paszport?

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez Kasia1978, 7 Czerwiec 2007.

1. Kasia1978

Kasia1978 Fan(ka)

Czy 7-miesięczne i 3-letnie dziecko powinno mieć paszport czy wystarczy wyrobić dowód osobisty? Planujemy wypad do Pragi w czasie wakacji w górach i zastanawiam się czy zdążymy z dokumentami. Bo rozumiem, że nam rodzicom wystarczy nowy dowód.

2. isunia

isunia Fanka BB :)

Kasia1978 hmm z tego co pamietam jak zalatwialismy naszej malej paszport to cos takiego jak dowod osobisty dla dzieciaczkow nie istnieje ... mozlizy jest tylko paszport :eek::eek: no ale moze sie cos zmienilo :confused:. wydaje mi sie ze najlepiej zadzwon do biura paszportowego ...
    co do wyrobienia paszportu to mozna prosic o tak jakby tryb przyspieszony ze wzgledu na szczegolne okolicznosci wyjazdu ;-)
    pozdrawiam i mam nadzieje ze uda sie wyjechac calej rodzince
    ps. wy oczywiscie mozecie na dowod osobisty :happy::tak:

3. reklama
  4. minka_12

minka_12 Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)

Hejka ;-)

rzeczywiście dowód osobisty wystarczy waszym dzieciom aby wyjechać do Pragi Mozna go wyrobić w taki sam sposób i w tym samym miejscu co dla dorosłych. Na dowód dzieci moga przekraczać granice wszystkich krajów Unii Europejskiej, do przekraczania granic innych państw potrzebny jest paszport.

Dowód jest tańszy od paszportu i krócej się na niego czeka, lecz niestety tylko kraje Unii...

5. minka_12

A dowod osobisty "dla dzieci" wazny jest 5 lat

6. Pycha

Pycha mama Mai i Marty

my zrobilismy małej dowód, z tego względu, że szybciej i łatwiej zdjęcie zrobić do dowodu niż do paszportu i do tego biuro paszportowe mamy w innym mieście, a pozatym lecimy do Włoch więc dowód wystarczy

7. aniab190

aniab190 mama czerwcowa '06

Moje dzieci też mają dowody z racji tego że teraz mieszkamy w Goteborgu i nie ma żadnych problemów przy przekraczaniu granic z państwami UE:-)

8. Renee29

Renee29 Mama sierpniowa'06

My też wyrabiamy małej dowód:tak:, z paszportem miałabym więcej problemów i dalej musiałabym jechać po jego odbiór.

9. sewa

sewa mamuśka ;-)

Cześć!
    Ja wyrobiłam synowi paszport. Mam pytanie ile kosztuje wyrobienie dowodu dla dziecka? Bo jestem zaskoczona tym, że piszecie, że dowód jest tańszy? Ja za paszport pięcioletni dla dziecka zapłaciłam 30 zł.
    Pozdrawiam.

10. reklama
  11. silunia

silunia mama Zuzu

My mamy dla malej i dowod i paszport ...latamy z Genewy i tam konieczny jest paszport bo nie jest Ch w uni
    na oba papierki czekalismy miesiac bez wiekszych problemow
    za dowod placilam 30 zl a za paszport chyba 45

12. minka_12

dowód kosztuje 30 zł, paszport od tego roku zdrożał i to bardzo o ile sie nie mylę dla dziecka kosztuje 70zł dla dorosłego 140zł:-(

Poleć forum