reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dowód tymczasowy dla nimowlaka..

K

kamii150

Gość
witam ma pytanie w kwietniu wyjeżdżam z dziećmi za granice ( na terenie unii ) w związku z tym chce zrobić im dowody tymczasowe chciałam zapytać czy takim malucha da sie w ogole wyrobić takie dowody (maja 2 lata a druga 3 msc-e ) i jaki jest ich koszt??
ps przepraszam za błędy w tytule , ale poprzestawiawialy mi sie litery na klawiaturze ..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
tak tyle ze zeby wyrobić paszport musze kawałek jechać a dowód u mnie w mieście no i ważny 5 lat a paszport rok ...
 
Kamii ja też będę za niedługo synkowi wyrabiać dowód tymczasowy :) moja kuzynka robiła dla córki (3 tygodniowej), zamiast podpisu dziecka, robią odcisk paluszka. Z tego co mówiła, to jest on darmowy
 
Ja w pazdzierniku 2012 wyrobilam malej paszport wtedy miala 3 miesiace i nie potrzebny byl odcisk,a wazny jest na 5 lat,koszt to 30zl
 
Paulina-Paszport dla malucha ważny 5 lat?? ,że dowód 5 lat to ja wiem ,ale w USC mówili że paszport dla dziecka poniżej 5 roku życia tylko rok ważny ...
 
Kamii ja bym się nie zastanawiała nad paszportem, jeśli musisz jechać gdzieś dalej go wyrobić (wiadomo, że 2 małych dzieci to wyczyn). Jeśli masz pewność, że przez najbliższe 5 lat nie pojedziesz gdzieś gdzie paszport jest potrzebny to już całkiem bym nie kombinowała :)
 
pyska - masz racje , ale założyłam ten wątek bo nie wiem czy takim malucha jak moje (zwłaszcza mniejszej) mogę takowe wyrobić ...
z odpowiedzi wnioskuje ze mozna ..tylko czy taki dowód nie jest duzo droższy od paszportu ...
 
Wyrobić dowód na pewno się da. Co do kosztów to wydaje mi się, że albo jest to darmowe, albo może kosztować ok. 30 zł. Najlepiej to jak sobie przedzwonisz do swojego Urzędu Gminy i wtedy już będziesz wiedzieć na pewno :) Możesz też wykonać telefon do Starostwa (czy gdzie tam się paszporty wydaje) i zapytać z ciekawości jak to wygląda z paszportem i sprawa jasna. Ale wg mnie dowód jest lepszym rozwiązaniem.
 
reklama
Dowód osobisty jest za darmo. Bynajmniej w moim Urzędzie Miasta. Zadzwoń w poniedziałek do swego urzędu i się dowiesz.

  • Na uzasadniony wniosek rodziców lub opiekunów dowód osobisty może być wydany osobie, która nie ukończyła 13 roku życia.
Osoby w wieku:

  • do 13 lat składają wniosek w obecności obojga rodziców (opiekunów prawnych), którzy w obecności urzędnika składają swój podpis na wniosku o wydanie dowodu osobistego

Należy złożyć:

  1. Wypełniony wniosek o wydanie dowodu, z potwierdzeniem zameldowania na pobyt stały przez ewidencję ludności
  2. Dwa aktualne, jednakowe zdjęcia na cienkim papierze (lewy półprofil, odkryte lewe ucho)
  3. Odpis skrócony aktu urodzenia
Przy składaniu wniosku o wydanie dowodu osobistego osbom małoletnim wymagana jest obecność dziecka po ukończeniu 5 roku życia.
Dowód osobisty wydany małoletniemu, który nie ukończył 13 roku życia, odbiera jeden z rodziców lub opiekunów ustanowionych przez sąd.Dowód osobisty wydany osobie małoletniej jest ważny przez 5 lat od daty jego wydania.

Paszport jest ważny rok dla takiego maluszka więc opłaca się zrobić dowód.
 
Do góry