reklama

drętwiejące ręce

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez domi888, 5 Listopad 2014.

1. domi888

domi888 Zaciekawiona BB

Może mi poradzicie, co może mi dolegać, albo co jest przyczyną drętwiejących rąk? Nie narzekam na brak ruchu, ale nie wiem co może to powodowac. Zwłaszcza rano po przebudzeniu ręcę czasem cierpną mi tak, że nie mogę utrzymac kubka w kawą....

2. żabs

żabs Fanka BB :)

Bierz magnez. Powinno przejść :)

3. reklama
  4. basiaa123

basiaa123 Aktywna w BB

Może to błaha sprawa, ale może wystarczy zmienić poduszkę na ortopedyczną i doelgliwości same miną .... podczas snu bardzo ważne jest ułożenie odcinka szyjnego , i to może powodować właśnie takie drętwienie..... poczytaj sobie na początek o takich poduszkach np na stronie mildis, i sama zdecydujesz czy kupisz poduszkę czy nie

5. greeneye119

greeneye119 Zaciekawiona BB

Magnez raczej przy pojawianiu się skurczy, a nie przy drętwieniu. Mój mąż miał problemy z drętwiejącą lewą stopą po wielu badaniach i diagnozach, okazało się, że przyczyną jest skrzywienie kręgosłupa i ucisk na nerwy. Skrzywienie to powodowało ucisk na nerw odpowiadający za czucie w nogach. Nie udało się jeszcze wyeliminować problemu. Jak na razie mąż chodzi na rehabilitacje do tego centrum: Rehabilitacja Wrocław - Pomagamy wrócić do zdrowia . Ciężko powiedzieć kiedy uzyskamy trwały efekt, widzimy postęp, ale nie jest to jeszcze koniec pracy.

Dlatego @domi888 zamiast brać w ciemno magnez czy bezczynnie czekać lepiej od razu zabierz się za badania - może to być reumatyzm lub kręgosłup (tak jak w naszym przypadku).

6. emilkka

emilkka Zaciekawiona BB

Z takimi dolegliwościami to jednak zawsze trzeba się skonsultować z lekarzem. Bo w sumie nie wiadomo czy to tylko prozaiczny brak magnezu czy jakieś poważne przypadłości ze strony na przykład kręgosłupa, że coś gdzieś uciska na nerw na przykład. Lepiej nie ryzykować. Nie ma żartów

7. monia_pink1

monia_pink1 Początkująca w BB

Miałam podobny problem rok temu ale mi drętwiała ręce w nocy i zamiast spać musiałam spacerować aż ból minął, często tez spałam z rekami zwieszonymi z łóżka i to pomagało przespać noc.. Lekarz zdiagnozował ucisk na nerw przy nadgarstkach obu rąk i przepisał mi takie ortopedyczne rękawki z szyną w środku, specjalnie dopasowane do obwodu ręki z rozróżnieniem na lewą i prawą. Niestety to było w Niemczech i te rękawki prawie w całości były refundowane bo koszt jednego to aż 90€. Po 3 miesiącach spania noc w noc w nich ból całkiem minął choć przyznam szczerze ani trochę nie wierzyłam w ich dobroczynne działanie. Warto zapytać o to lekarza neurologa. ImageUploadedByForum BabyBoom1430906474.646495.jpg

8. Rasli

Rasli Zaciekawiona BB

Przyczyną może być kręgosłup, najlepiej wybrać się do lekarza.

9. DariaKwia

DariaKwia Aktywna w BB

ale przy sercu drętwieje chyba tylko lewa ręka? przynajmniej tak mi się wydaje.

10. reklama
  11. maciek0zielinski

maciek0zielinski Początkująca w BB

Czasem drętwiejące ręce oznaczają poważne problemy z kręgosłupem. Jeśli masz z nim problemy to zgłoś się do neurologa. Czasem zabiegi rehabilitacyjne powinny pomóc w dojściu do zdrowia.

Poleć forum