reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drętwienie ciała w 13 tygodniu ciąży

angeliqa-19

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Maj 2018
Postów
92
Mam do Was pytanie... Jestem w 13 tygodniu ciąży, w nocy budzę się po kilka razy i za każdym razem budzę się z uczuciem drętwienia całego ciała, najgorzej jest z brzuchem. Kilka razy odniosłam też wrażenie jakby ten brzuch był trochę twardniał ? Ciężko mi to opisać to co czuje dokladnie, bo jak pytam po rodzinie czy koleżankach które były już w ciąży to one nie przypominają sobie, aby czuły c ok s podobnego. Czasami ewentualnie kojarzyły drętwienie łydek, ale nie całego ciała czy w szczególności brzucha. Zaczęło się to już z trzy tygodnie temu, ale było to lekkie dretwienie podbrzusza i ud. Wystarczyło wtedy wstać, trochę pochodzić i przechodziło. Teraz nic nie pomaga. Magnez biorę i też nic. To moja druga ciąża. Pamiętam, że w pierwszej miałam podobny problem, ale nie tak szybko i nie tak mocno. Co to może być ?
 
reklama
Jeszcze mi przychodzi do głowy, że może macica zaczęła Ci coś już uciskać. Możesz próbować spać na lewym boku (najlepiej z prawą nogą podkurczoną pod brzuch).
 
Właśnie śpię na lewej stronie i to nic nie pomaga. W każdej pozycji drętwieje i z każdym dniem się to nasila. Boję się już spać, bo jest to bardzo nieprzyjemne.
 
Zdecydowanie powinnaś się z tym zgłosić do lekarza i pytanie, czy nie powinni Cię położyć na 3 dni w szpitalu 🙈 drętwienie ciała nie jest normalnym objawem. Tak jak było wyżej wspomniane : kwestia jonów, krzepliwości itp. możliwości jest dużo 😔 ja bym z tym pojechała rano na sor "obudziłam się odrętwiała, źle się czuję " itd. wtedy powinni Cię położyć na diagnostykę
 
reklama
Do góry