reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drogeria :)

Mal_ ja bym się bała chyba masować brzuch bo skóra na nim jest naprawdę delikatna, ale uda i pośladki jak najbardziej. W końcu tam też się mogą tworzyć rozstępy.
 
reklama
Czy wy też dziewczyny macie strasznie suchą skórę mimo sparowania się, szczególnie na piersiach i brzuszku?
 
Ja moze nie mam jekiejś mega wysuszonej skóry, ale czuje jak sie rozciąga, zwłaszcza na piersiach, bo często właśnie tam mnie swędzi skóra
 
Dziewczyny, słyszałyście o kremie na rozstępy Fissan? Można go kupić tylko w aptece, znajoma mi poleciła, sama stosowała i nie ma ani jednego rozstępu. Zastanawiam się nad zakupem, jakoś bardzo drogi nie jest a ponoć starcza na długo.
 
Ja tez słyszałam o nim wiele dobrego, ale akurat w mojej aptece go nie było. Kupiłam inny, ale póki co tez jestem bardzo zadowolona.
 
Dziewczyny, nie jestem pewna, ale chyba pojawił mi się pierwszy rozstęp. Malutki, nie jestem pewna, czy to na pewno rozstęp, bo ma dziwne zabarwienie - taki fioletowy jakiś. Stosuję ten mój olejek z rossmanna i byłam zadowolona. Może znacie coś lepszego, co już przetestowałyście np. w poprzedniej ciąży?
 
jutka to najprawdopodobniej jest rozstęp, ciężko jest coś konkretnego polecić jest tych kremów bardzo dużo, ja obecnie używam LE'MAADR na zmianę z taniutką ziajką mamam mia, niektórym wystarcza zwykła oliwaka inne wcale sie nie smaruja i rozstępów nie mają, mi niestety kilka na brzuchu w pierwszej ciąży wyskoczyło w ostatnim tygodniu a smarowałam się regularnie różnymi kremami, teraz w rosmanie są promocje w poszczególne dni i widziałam też tam jakieś kremy przeciw rozstępom
 
Ostatnia edycja:
Ja nie mogę pomóc jeśli chodzi o usunięcie skutków, ale mogę podzielić się radą dotyczącą zapobiegania, którą stosuję jak na razie z pozytywnym skutkiem. Brzuch zaczął w ostatnich dniach rosnąć jak szalony, wczoraj po dotknięciu okolicy pępka, poczułam, że jest twardszy i wywija się (mam głęboki pępek) na dniach więc spodziewam się guzika na środku brzucha (to niesamowite, że to już!).

Ale do rzeczy: podczas prysznicowania stosuję delikatnie złuszczający żel pod prysznic tzw. scrub, mam taki z adidasa, jest to żel zawierający małe drobinki, które mają za zadanie ścierać stary naskórek, nie trzeba mocno trzeć brzucha, bo to szkodzi, podobno powoduje skurcze, i nie może to być peeling taki z prawdziwego zdarzenia, tylko właśnie taki żel z mikrodrobinkami, od razu po wytarciu jak dotknę brzucha to czuję świeżą mięciutką skórę, później, póki ciało jest nagrzane wcieram krem na rozstępy i póki co nie widzę ani jednego, a brzuchol już jest nie do ukrycia :) Ten sposób poleciła mi znajoma kosmetyczka. Każda z nas ma inne ciało, więc nie zawsze to może zadziałać ale ja sprawdzam to od jakiegoś czasu i u mnie daje radę więc polecam.
 
reklama
W pierwszej ciąży smarowałam kremem FOLIACTI z Pharmacerisa. Mogłam się skupić tylko na piersiach, bo miałam zakaz smarowania i nadmiernego dotykania brzucha ze względu na silne przedwczesne skurcze macicy no i niestety rozstępy mam... ale na PIERSIACH!!! czyli tam gdzie sumiennie smarowałam. Brzuch natomiast cały OK :D mimo, że był ogromny. Czyli geny i tyle. Rozstępy ładnie zbladły po ciąży i właściwie ich nie widać. Smarowałam je kremem TOCOREDUCT z Pharmacerisa.
Tym razem też smaruje FOLIACTI i Mustellą. Zdecydowanie wolę ten pierwszy. Mustella jest okropna i źle się wchłania.

Co do kremów antycellulitowych nie używam w ciąży.... niby nie powinno szkodzić, ale jako biolog mam zboczenie zawodowe i raczej jestem ostrożna, może trochę za bardzo ;)
Natomiast jeśli chodzi o masaż ud i bioder szorstką rękawicą to jak najbardziej.
 
Do góry