reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drogie mamy...

Dołączył(a)
28 Czerwiec 2009
Postów
7
Miasto
burnley
Drogie mamy moj syn ma 18 miesiecy to moje pierwsze dzieck o ibardzo sie marwtie poniewaz NIE MOWI!wydaje dziwieki mama dadada jejeje bababa ale nic poza tym ..czytalam ze dziecko w tym wieku powinno powiedziec chociaz pare konkretnych slow i pokazywac paluszkiem czesci ciala takie jak nosek uszko itp .bardzo prosze o porady
 
reklama
moniczkaaa- nie ma co się martwić,,,, każe dziecko jest inne i inaczej się rozwija, i jeśli wymawia podstawowe dzwięki to jest ok,,, chociaż w ksiązkach piszą co innego,,,,, ja podam ci przykład na moich dziecich,, syn miał 9 mies, zaczął mówić podstawowe słowa,, ale jak skończył rok buzia się zamknęła, nic kompletnie nie mówił i trwało to do 2 lat, potem jakieś baba, tata dada,,, dopiero jak skończył 2,5 roku zaczął wypowiadać i powtarzać słowka,,, a teraz ma 3,3 i gada jak najęty,,,,,, zaś córka obecnie ma 19 mies i jest na etapie takim jak syn, mówi wszytko bez R, ale umie wszytsko nazwać wie co chce i wie co mówi,, a jej pierwsz świadome słowa zaczęła mówić jak miała roczek,,,,, ale ja opiekuję się taką dziewczynką,z tego samego dnia co córka i ona bardzo mało mówi,, nie umie pokazać gdzie ma nosek, itp,,,, tz im częściej z nami przebywa tym więcej umie ale jak mówię nie jest zbyt rozmowna,,,, więc głowa do góry napewno synek zacznie mówić, ,,,, jeśli do 3 roku dziecko nie zacznie wypowiadać podstawowych słowek to dopiero wtedy trzeba interweniować u logopedy ,,,,,
a przede wszystkim dużo z dzieckiem mówić i uczyć,, powodzenia,,,,
 
Wydaje mi się, że póki co nie powinnaś się zbyt mocno tym przejmować. Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Jedno mówi jak skończy rok inne dopiero ok 2,5-3 latka . Moja córeczka ma 20 miesięcy i też niewiele mówi. Mówi mama, czasem tata, ampa (lampa), dzia (dziadzia), ania, tak, nie, mam, auto, daj, dam,papa i tyle. Naśladuje zwierzątka, ale nie chce mówić ich nazwy. Wie gdzie ma różne części ciała, ale też ich nie nazywa. Za to prawie cały czas mówi w sobie tylko zrozumiałym języku. Uważam, że do dziecka trzeba dużo mówić, wyraźnie a nie po dziecinnemu i dużo czytać. No i przede wszystkim co zauważyłam u mojej niuni, to więcej mówi jeśli w ciągu dnia nie ssie smoczka. Niestety smoczek to jej najlepszy przyjaciel i zawsze sobie jakiegoś gdzieś schowa, żeby go mieć, ale od kilku tygodni staram się ją odzwyczajać od niego. Tak więc nie przejmuj się, mów dużo do dziecka a z czasem zacznie mówić coraz więcej.
 
Do góry