reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

droznosc jajowodow

Moni1103

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2019
Postów
18
Miasto
Hamburg
Witam,
mam 32 lata i od roku staramy sie o dziecko, dlugo walczylam z zawysoka prolaktyna teraz gdy hormony sie wyregulowaly i mam potwierdzona owulacje i tak w ciazy nie jestem.
Moja ginekolog skierowala mnie na badanie droznosci jajowodow. Czy to badanie moze pomoc i czy jest to niebezbieczne?
Pozdrawiam
 
reklama
Badanie może pomóc, ponieważ podczas robienia drożności można udrożnić jajowód. U mnie tak było. Prawy mam całkowicie niedrożny, a lewy został udrożniony podczas badania. W następnym cyklu po drożności zaszłam w ciążę. Obecnie jestem w 33 TC. Badanie jest dość nieprzyjemne ale bezpieczne.
 
Dziekuje za odpowiedz, w czwartek mam termin w klinice nieplodnosci na to badanie i boje sie strasznie ale mam nadzieje ze pomoze. A czy w tym samym cyklu po badaniu mozna sie dalej starac o Baby?
oczywiscie gratuluje ciazy i zycze szczesliwego rozwiazana
 
Nic się nie bój, znieczulają Ci szyjkę zastrzykiem i potem troszkę czujesz takie rozpieranie w jajowodach. Ja miałam bez znieczulenia, nawet z głupiego Jasia zrezygnowałam bo przyjechałam samochodem na to badanie. Przygotuj sobie nospę i p.bolowe bo po badaniu możesz mieć bóle podbrzusza.
 
Ostatnia edycja:
Ja hsg miałam w marcu, oba jajowody okazały się drożne. Nic mnie nie bolało, zupełnie nic. Byłam pewna ze cos nie tak bo naczytałam się w necie na temat bólu. W tym samym cyklu co hsg miałam zakaz starania ale od następnego działaliśmy i się udało. Wcześniej rok po stracie się staraliśmy i byłam 3 cykle na clo i nic. Tak wiec zabieg wydaje mi się, ze pomógł. Teraz jestem w 23 tc powodzenia
 
reklama
ja wlasnie tez sie naczytalam roznych zdan na temat bolu i jutro mam termin boje sie strasznie ale mam nadzieje ze pomoze. Tylko czytam rozne zdania na temat staran, niektore dziewczyny mowia ze mogly odrazu inne ze miesiac musialy czekac. Mieszkam w Hamburgu zobacze jutro co mi powiedza w tej klinice. A tobie kamcia gratuluje ciazy :)
 
reklama
Do góry