reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drożny przewód tętniczy u noworodka

Mystriousmc

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2020
Postów
507
Hej. Czy ktoś miał u swojego noworodka sytuacje drożnego przewodu tętniczego, powinien on się domknąć zaraz w 2 lub 3 dobie po porodzie. My mamy 7 dobę i wciąż niedomkniety. Strasznie martwi mnie ta sytuacja, wczoraj wyszliśmy ze szpitala, w tym tygodniu idę na kolejne echo serca z maluszkiem. Niby się domyka ale wolno. Ze stresu w tydzień schudłam 16 kg.. czy ktoś miał opóźnione zamknięcie tego przewodu u swojego dziecka? Jak sytuacja wyglądała u Was?
 
reklama
Hej. Czy ktoś miał u swojego noworodka sytuacje drożnego przewodu tętniczego, powinien on się domknąć zaraz w 2 lub 3 dobie po porodzie. My mamy 7 dobę i wciąż niedomkniety. Strasznie martwi mnie ta sytuacja, wczoraj wyszliśmy ze szpitala, w tym tygodniu idę na kolejne echo serca z maluszkiem. Niby się domyka ale wolno. Ze stresu w tydzień schudłam 16 kg.. czy ktoś miał opóźnione zamknięcie tego przewodu u swojego dziecka? Jak sytuacja wyglądała u Was?
Hej, nie stresuj się! Ja mam wcześniaka, przewód zamknąl sie po 3 tygodniach, potem sie otworzył i znowu zamknął.

Spokojnie, zobaczysz, co będzie. Jak nie to i tak najpìerw probują farmakologicznie zamknąć :) będzie ok!
 
Hej, nie stresuj się! Ja mam wcześniaka, przewód zamknąl sie po 3 tygodniach, potem sie otworzył i znowu zamknął.

Spokojnie, zobaczysz, co będzie. Jak nie to i tak najpìerw probują farmakologicznie zamknąć :) będzie ok!
Dziękuję Ci za informacje.. w szpitalu tak mnie zestresowali tym wszystkim, że nie mogę jakoś wyluzować i dojść do siebie..
 
Dziękuję Ci za informacje.. w szpitalu tak mnie zestresowali tym wszystkim, że nie mogę jakoś wyluzować i dojść do siebie..
ja mam proste załozenie, gdyby było tak źle, to by Was nie wypuścili ;)
Zamykaja farnakologicznie, a jak to nie pomoże to operacyjnie. Ale dzieci nawet po operacji dochodzą do siebie szybciorem.
 
Mojej córce podawali lek, żeby jej się ten przewód nie zamknął, bo miała wadę serca. Poza tym w pierwszej dobie tworzyli sztuczny ubytek w serduszku, żeby krew się mogła mieszać. Tak musiała dotrwać do 10 doby do operacji.

Nie orientuję się w Twoim przypadku, ale uspokoję Cię na tyle, że teraz medycyna jest tak zaawansowana, że korygują naprawdę skomplikowane wady serca. Myślę, że jeśli jesteś pod opieką dobrych specjalistów to i z tym sobie poradzą.
 
Też to mamy, zalecenie kontroli u kardiologa dopiero w 3 mc życia dziecka.
Dużo dzieci tak ma.
Miałaś zalecenie kolejnego echo tak szybko?
 
reklama
Do góry