reklama

Druga ciąża, czy ja to przeżyję?

Temat na forum 'Rozmowy z Doulą' rozpoczęty przez Lusia_M, 18 Luty 2014.

 1. Lusia_M

  Lusia_M

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzień dobry,
  od 6 miesięcy jestem mamą. Kocham swoją córeczkę, natomiast po straszliwym porodzie, który przeżyłam postanowiłam, że już więcej nie chcę być mamą. Tymczasem okazało się wczoraj, że jestem w 8 tygodniu ciąży. To jakiś koszmar. Jestem przerażona, że umrę w trakcie porodu. Nie mówiąc o tym, że jestem tak bardzo zmęczona zajmowaniem się Zosią, że nie wiem, jak miałabym się zająć takimi dwoma maluchami. Mój mąż też nie jest zachwycony nowiną. Od wczoraj siedzę i płaczę, że spotkała mnie straszliwa kara. Z drugiej strony przecież wiem, że to drugie dziecko będę kochać. A jednak myślę,że jak umrę, to kto się zajmie moimi dziećmi? Tak okropnie się boję. Czy może mi Pani coś poradzić?
   
 2. reklama
 3. Gosia Borecka

  Gosia Borecka ekspert BB - doula

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzień dobry!
  Dziękuję, że podzieliła się Pani swoimi odczuciami tutaj. Czasem samo wypowiedzenie, napisanie swoich obaw pozwala spojrzeć z nieco innej perspektywy. Słyszę w Pani wypowiedzi obawy przed tym, co w przyszłości i echa trudnego porodu.
  Takie sprzeczne emocje przy wieści o ciąży, pierwszej lub kolejnej, zdarzają się wielu kobietom. Myśli ostateczne, troska o dzieci...
  Jeśli myśli o trudnym porodzie nawracają, są bolesne - warto przed kolejnym porodem skupić się na ułożeniu tej historii porodowej, można skorzystać z pomocy psychologa, terapeuty, który zajmuje się okołoporodowymi historiami. Warto zamknąć, ułożyć pierwszy poród, żeby bez uprzedzeń otworzyć się na drugi.
  Napisała Pani, że jest zmęczona opieką nad półroczną córeczką. To zrozumiałe, że myśl o zajmowaniu się dwojgiem małych dzieci może budzić obawy. Jak Pani myśli, co mogłoby Pani pomóc, żeby nie odczuwać takiego zmęczenia?
  Co na teraz mogłoby Pani pomóc? Czego boi się Pani najbardziej?
  Mam wrażenie, że wiele z nas zna te emocje, wątpliwości i rozterki - jako nieodłączną składnię bycia matką.
   

Poleć forum