reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

druga ciąża na 50% wychowawczym

reklama
przy składaniu wniosku o urlop wychowawczy podaje się datę zakończenia - po którym wracamy na to samo stanowisko z takim samym wynagrodzeniem z tego co wiem
więc przy cześciowym wychowawczym chyba też? - chociaż dopiero od Pani dowiedziałam się, że to nie jest do końca to samo - tak czy inaczej zdaje się, że może trwać najwyżej do ukończenia przez dziecko 4ego roku życia - więc rozumiem, że najpóźniej po tym momencie wracamy na normalny etat tak na logike
 
przy składaniu wniosku o urlop wychowawczy podaje się datę zakończenia - po którym wracamy na to samo stanowisko z takim samym wynagrodzeniem z tego co wiem więc przy cześciowym wychowawczym chyba też?
Owszem, ale to samo mozna zawrzeć w aneksie, zatem podany przez Panią wcześniej powód wyższości braku anesku nie istnieje. Nie ma powodu, by aneks nie mógł przewidywać dokładnie takich samych konsekwencji obnizenia wymiaru jak obniżenie bez aneksu.
 
zostaje jeszcze możliwość zwolnienia - jeśli się jest na częściowym wychowawczym (czy to mężczyzna czy to kobieta) - nawet jeśli jest to tylko 7/8 etatu - pracodawca nie może dać wypowiedzenia (to wiem bo u mnie w firmie tak zrobił jeden młody tatuś zagrożony zwolnieniem :) )
chyba w przypadku aneksu obniżającego wymiar pracy nie będzie to obowiązywać?
 
Szuka Pani dziury w całym, choć jak napisałam powyżej wszystko zalezy od treści aneksu.
Jeśli w aneksie będzie info o tym, ze obniżenie następuje na wniosek pracownika z art 186(7) to pracownik jest chroniony.
 
no aneks to musisz Ty podpisać, żeby miał moc prawną - a kto Cie zmusi? - ja bym się raczej na to nie godziła - bo wtedy na pewno nie możesz się z tego jednostronnie wycofać
Ale to przecież pracownica wnioskuje o zmniejszenie etatu! Oczywiście, że może nie podpisać aneksu, ale wtedy zostaje na pełnym etacie...

poza tym - jeśli masz podpisać taki aneks to nie musisz wcale korzystać z urlopu wychowawczego - tylko umówić się z pracodawcą, że pracujesz na pół etatu i koniec
Można, ale wtedy nie ma ochrony przed zwolnieniem przez 12 miesięcy, a to duża różnica.
 
Do góry