reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Druga ciąża po cesarce!!

Marzena_29

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2020
Postów
102
Cześć🙂. Mam pytanie, jestem obecnie po cesarce. Jestem mamą wcześniaka. I chcemy z partnerem postarać się o drugie dziecko..czy możemy już planować druga ciąże czy jeszcze poczekać?? Synek ma 10 tygodnii i 3 dni
 
reklama
Planować możecie, ale starać to chyba jeszcze trochę. Takie minimum, żeby się w środku zagoiło to chyba pół roku. A najlepiej i rok odczekać. A jeśli chciałabyś próbować sn to pewnie ciut dłużej.
Porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Czytając Twoja historię to radzę później. Jakbyś musiała leżeć i zajmować się maleńkim starszakiem to może być ciężko.
 
Czasami lekarze zalecają czekać 3 lata po cesarce. Mi po sn mówił, że co najmniej rok. Więc radziłabym się raczej wstrzymać. Zwłaszcza, że przy pierwszym odkleiło się łożysko.
 
Mi w sumie lekarz po cc powiedział, że mogę się starać od razu po połogu.
Ale na Twoim miejscu bym to przemyślała. Nie znam Twojej historii, ale sama mam w domu wcześniaka (mimo że dość późnego 35t2d). Sama opieka i wszelkie wizyty lekarskie zajmują sporo czasu, a takie dziecko trzeba nosić. Pytanie - czy będziesz miała na to siłę? Jak sobie np. wyobrażasz opiekę nad pierwszym dzieckiem, jeśli się okaże, że musisz leżeć? Czy masz kogoś do pomocy?
 
Cesarka odbyła się trzy miesiące temu,tak? Przy tym pytaniu powinnaś napisać ile czasu minęło od cesarki (nie jaki wiek Twojego dziecka wyliczył kalkulator) ponieważ to bardzo istotne 🙄

Powinnaś porozmawiać z swoim lekarzem... I dopytać takie kwestie.
Są kobiety które rodzą rok po roku i nic im nie jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć🙂. Mam pytanie, jestem obecnie po cesarce. Jestem mamą wcześniaka. I chcemy z partnerem postarać się o drugie dziecko..czy możemy już planować druga ciąże czy jeszcze poczekać?? Synek ma 10 tygodnii i 3 dni
Hej. Ja mialam planowane cc,moja lekarka mowila,ze po roku moge zaczac starania o kolejne dziecko i tak zrobilismy. Zaszlam w kolejna ciaze dokladnie po 13 miesiacach, urodzilam w 43 tygodniu sn- porod wywolywany oxytocyna. Dzieci zdrowe , wszystko ok:)
Ale mam kuzynke, ktora byla tez po cc- zaszla w druga ciaze 18 miesiecy po cc i niestety na poczatku 7mc drugiej ciazy blizna jej sie rozeszla :( Takze nie ma co sugerowac sie opiniami, bo kazda z nas jest inna i kazda ma inny organizm :(
Uwazam, ze nie cale 3 mc po cc to zdecydowanie za wczesnie, musi sie wszystko zregenerowac. Odczekaj minimum rok, dla swojego i malenstwa bezpieczenstwa 🤗
 
reklama
Cesarka odbyła się trzy miesiące temu,tak? Przy tym pytaniu powinnaś napisać ile czasu minęło od cesarki (nie jaki wiek Twojego dziecka wyliczył kalkulator) ponieważ to bardzo istotne 🙄

Powinnaś porozmawiać z swoim lekarzem... I dopytać takie kwestie.
Są kobiety które rodzą rok po roku i nic im nie jest.
Tak miałam cesarkę 3 miesiące temu. Pytałam swojego lekarza do usłyszałam od ginekologa tylko... Pani pyta poważnie o druga ciąże...
 
reklama
Do góry