reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Druga czesc postu:Doradzicie?-8-miesięcy:stanie,siedzenie,chodzenie

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Cześć Mamuśki i Tatuśki :-D
Jakiś czas temu pisałam,że mój 8-miesięczny synek siedzi twardo,ale sam nie usiądzie,nie próbuje raczkować,ani nie obraca się z plecków na brzuszek.
We wtorek idziemy do lekarza na konsultację(pani doktor powiedziała,że mały jest bardzo silny i neurologicznie żadnych problemów nie widzi,ale jak skończy 8 mies i nie będzie nic do przodu,to żeby przyjść i zobaczymy co dalej),ale piszę ten post żeby się pochwalić:-D
Wiem,że tu akurat nie bardzo miejsce na to,ale muszę :-D
Synek wczoraj 3 razy sam obrócił się z plecków n brzuszek :-D...Jestem mega dumna i szczęśliwa,bo może wreszcie teraz wszystko ruszy pełną para :-D
 
reklama
Przede wszystkim - skoro sam nie siada - to go nie sadzaj - bo więcej z tego szkody niż pożytku.

Gratuluję obrotów - ale to bardzo późny wiek jak na tą umiejętność. Skoro neurologicznie jest OK, to ja bym poszłam do poradni rehabilitacyjnej - na początek na konsultację, by go obejrzał lekarz (najlepiej znaleźć takiego co ma specjalizację rehabilitacja+pediatra). U mojego synka też neurologicznie było w porządku, ale miał problem z napięciem mięśniowym i musiał być rehabilitowany.
 
Przede wszystkim - skoro sam nie siada - to go nie sadzaj - bo więcej z tego szkody niż pożytku.

Gratuluję obrotów - ale to bardzo późny wiek jak na tą umiejętność. Skoro neurologicznie jest OK, to ja bym poszłam do poradni rehabilitacyjnej - na początek na konsultację, by go obejrzał lekarz (najlepiej znaleźć takiego co ma specjalizację rehabilitacja+pediatra). U mojego synka też neurologicznie było w porządku, ale miał problem z napięciem mięśniowym i musiał być rehabilitowany.
wiem ze to post z przed 5 lat,ale moja córka zaraz skonczy 6,5 miesiaca i tez sie nie obraca.
Neurologicznie w porządku,fizjoterapeuta tez nie wyczuł napięć,dziecko silne....i wez tu bądź mądry.
 
@Czarna 36 Poszukaj filmików z NDT Bobath. One m.in. pokazują jak prawidłowo obrotów uczyć. Może wystarczy pokazać i zaraz załapie. Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Mi zawsze powtarzali, że najważniejsze, by nie było regresów.
 
@Czarna 36 Poszukaj filmików z NDT Bobath. One m.in. pokazują jak prawidłowo obrotów uczyć. Może wystarczy pokazać i zaraz załapie. Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Mi zawsze powtarzali, że najważniejsze, by nie było regresów.
Ok dzięki popatrzę....neurolo dala cwiczenia juz miesiac temu,ale moje dziecko jakos nie jest zainteresowane,jej wystarczy obrot na bok i tyle,na brzuchu nie lubi wiec za Chiny ludowe sama sie nie przekręci.
Prwnie taki typ,ale co sie czlowiek na denerwuje to moje😔
 
Ok dzięki popatrzę....neurolo dala cwiczenia juz miesiac temu,ale moje dziecko jakos nie jest zainteresowane,jej wystarczy obrot na bok i tyle,na brzuchu nie lubi wiec za Chiny ludowe sama sie nie przekręci.
Prwnie taki typ,ale co sie czlowiek na denerwuje to moje😔

Ja miałam takie dziecko co nic nie chciało ogarniać. Najlepsi lekarze i fizjo w kraju i za każdym razem szok bo hmm no nic jej jakby nie jest. Na rehabilitacji robiło wszystko pięknie, a w domu nic ... wylałam może łez, ogrom stresu. W końcu jakiś lekarz sam powiedział, że po prostu taki charakter, jest leniwa itd. - oczywiście rehabilitacja na pewno jej nie zaszkodziła więc moim zdaniem warto, konsultację lekarskie też - ale czasem się trafi taki słaby typ co lubi matkę stresować. Dziś jest już w szkole i uprawia bardzo dużo sportu - nie ma żadnych problemów ruchowych, wręcz przeciwnie
 
reklama
Ja miałam takie dziecko co nic nie chciało ogarniać. Najlepsi lekarze i fizjo w kraju i za każdym razem szok bo hmm no nic jej jakby nie jest. Na rehabilitacji robiło wszystko pięknie, a w domu nic ... wylałam może łez, ogrom stresu. W końcu jakiś lekarz sam powiedział, że po prostu taki charakter, jest leniwa itd. - oczywiście rehabilitacja na pewno jej nie zaszkodziła więc moim zdaniem warto, konsultację lekarskie też - ale czasem się trafi taki słaby typ co lubi matkę stresować. Dziś jest już w szkole i uprawia bardzo dużo sportu - nie ma żadnych problemów ruchowych, wręcz przeciwnie
No ja wlasnie juz ocean wylałam tych łez.Fajnie slyszec,ze z dzieckiem ok,ale dla czego nie robi po kolei co ma robić 😬
Dziekuję kochana,twoje slowa naprawde mnie pocieszyly,juz wiem ze nie tylko ja mam taki typ indywidualisty.
 
Do góry