reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Druga dawka pneumokoki

@mamakubusia87 Nie wiem - ja mam starsze dzieci i wówczas pneumokoki nie były obowiązkowe. Zawsze można porozmawiać z lekarzem i zasugerować szczepienie po 2 r.ż.

@mirkaszu Jak już pisałam powyżej - ja też mam złe doświadczenia ze szczepionką 6w1. Po pierwszej dawce - podawałam później 5w1 i nie było problemów. Sporo moich znajomych też narzekało na 6w1. Nie wiem co jest z tą szczepionką nie tak, ale chyba za mocno obciąża organizm dziecka i nie każde sobie radzi. A jaki masz termin tej 6w1? Może dasz radę jeszcze ją zwrócić i zamienić na 5w1?
Tak ale pneumokoki są najbardziej niebezpieczne u maleńkich dzieci
 
reklama
Tylko w tej chwili niestety nie ma wyboru zaszczepie na pneumokoki lub nie. Od 2017 są tak samo obowiązkowe jak błonica, tężec itd.
 
Nikt nie ma prawa Cie do tego zmusić
Chyba dziecko wazniejsze?
Boisz się po ostatnim i tyle
Nie Ty pierwsza i nie ostatnia mnóstwo jest takich rodziców którzy przestali szczepić z różnych powodów.
Oczywiście zrobisz jak uważasz .
 
Nikt nie ma prawa Cie do tego zmusić
Chyba dziecko wazniejsze?
Boisz się po ostatnim i tyle
Nie Ty pierwsza i nie ostatnia mnóstwo jest takich rodziców którzy przestali szczepić z różnych powodów.
Oczywiście zrobisz jak uważasz .
Teoretycznie nie może, w praktyce niestety wygląda to inaczej jak nie masz odroczenia to niestety ścigają
 
Teoretycznie nie może, w praktyce niestety wygląda to inaczej jak nie masz odroczenia to niestety ścigają
Tak Kinia czasem ściągaja ale rodzice sobie z tym świetnie radzą:-)
Jestem na jednej grupie na fb jest tam kilkanaście tysięcy takich rodziców:-)
Aspekty prawne i wychodzi na rodziców:)
 
Ścigają chyba zawsze. Zaczym dostaliśmy odroczenie też przychodnia mnie męczyła:/
Nie zawsze:-)
Jestem na kilku grupach.
Ale naprawdę jest wsparcie i duża pomoc z korzyścia dla rodzica
I dużo rzeczy wychodzi ze robią bezprawnie
Niektórzy rodzice nie znają prawa dobrze
 
Nie wiem nie rozumiem Twoje malutkie dziecko tak zaaregowalo na szczepionkę malutkie ciałko a Ty dalej za wszelką cene chcesz pchać to w dziecko? A co jak będzie gorzej ? Tfu tfu.? Jak lekarz bada ? Czy on np po osluchaniu dziecka Bez żadnych dodatkowych badań może stwierdzić że dziecko jest zdrowe? Bądźmy poważni.
Jak nie szczepie na to i choćby za darmo dawali i jeszcze doplacili to nie zaszczepie i już.
A po co wprowadzać mamę w poczucie winy? Bardzo nieelegancko. To decyzja każdego rodzica i pozwólmy bez nacisków, zwłaszcza emocjonalnych podjąć ją każdemu rodzicowi samodzielnie
 
reklama
A po co wprowadzać mamę w poczucie winy? Bardzo nieelegancko. To decyzja każdego rodzica i pozwólmy bez nacisków, zwłaszcza emocjonalnych podjąć ją każdemu rodzicowi samodzielnie
Tak kochana tylko wyrazilam swoje zdane , a napisałam że sama zdecyduje :)
Tylko porostu po takim incydencie strach :(
 
Do góry