reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drugi poród sn - porównanie

Klaudyna91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2020
Postów
238
Cześć, ponoć statystyki mówi, że drugi poród jest lżejszy. Z chęcią się dowiem jak było u Was ? Ewentualnie napiszcie też czy ciąża miała jakieś komplikacje, czy jesteście obciążone jakimiś chorobami no i wage dzieci. Bo mój pierwszy poród to bajka 3 h ale i córka malutka 2900.
 
reklama
Pierwszy poród - 3h45m od przekroczenia progu porodówki.
Córka 3450g, 56cm.
Drugi poród - 3h53m od przekroczenia progu porodówki.
Syn 3640g, 52cm.

Czy drugi był lżejszy?
Na pewno inny - przy pierwszym porodzie nie miałam żadnych "wspomagaczy", przy drugim skakałam na piłce i sztachałam się gazem :D
Porody trwały prawie tyle samo, bolały tak samo, oba przebiegały bez żadnych komplikacji, oba siłami natury, oba w styczniu i oba rano :D
Obie ciąże były bezproblemowe, książkowe i z wzorowymi wynikami badań.
Obciążeń genetycznych w rodzinie brak, natomiast u Syna tuż po pierwszych urodzinach zdiagnozowano zespół Dravet.
 
Cześć, ponoć statystyki mówi, że drugi poród jest lżejszy. Z chęcią się dowiem jak było u Was ? Ewentualnie napiszcie też czy ciąża miała jakieś komplikacje, czy jesteście obciążone jakimiś chorobami no i wage dzieci. Bo mój pierwszy poród to bajka 3 h ale i córka malutka 2900.
Pierwszy poród, pierwsze regularne skurcze zaczęły się koło 19 a urodzilam następnego dnia tuż przed 16.
Cała noc i dzień skurczy, słabo postępujące rozwarcie, po 14 odejście wód i podpięcie pod oksy no i wtedy się rozkręciło, parte ponad pół h.
Syn 48cm 3050g
Drugi poród. Pierwsze skurcze koło 22 się zaczęły, po 2 były już w miarę regularne, od 5 w szpitalu, skakanie na piłce, przebicie wód, oksy, 6min partych i o 9.56 urodzilam. Córka 56cm 3520g.
Drugie dziecko większe a mimo wszystko poród łatwiejszy [emoji846]
Drugi poród zdecydowanie lepiej wspominam, ale to nie tylko zasługa tego że był łatwiejszy ale przede wszystkim lepszej opieki itd [emoji846]
 
Pierwszy poród en od wejścia na porodówkę z rozwarciem 5cm trwał 8h. Cały na leżąca pod ktg i kroplowkami. Stanęło na 7cm i dopiero po znieczuleniu i przebiciu pęcherza mogłam odetchnąć. Bez nacinania, lekkie pęknięcie. Syn 51cm niecałe 3kg. Ciąża wzorowa tylko z wysokim cisnieniem
Drugi poród sn od wejścia na porodówkę również z 5 cm rozwarcia trwał 5h. Również stanęło na 7cm, ruszyło po znieczuleniu i przebiciu pęcherza. Do znieczulenia cały czas w ruchu, piłka, krzesło wanna itd. Córka 51cm, 3290g. Bez nacięcia, bez pęknięć:) Ciąża wzorowa ale przeszłam stan przedrzucawkowy przy porodzie.
Porównując oba porody były bardzo podobne mimo ogromu aktywności przy drugim. Ból identyczny, skurcze przebolesne, oba porody zaczęły się o 3 w nocy:)
 
Pierwszy poród b długi.Od 22 do 11.35

Drugi 2,15
Trzeci 2,5 że zgledu na to, że dziecko było owinięte w pępowinę wokół szyi
 
Pierwszy poród ok. 2.5 godziny od przyjazdu do szpitala syn 2850g i 52 cm. Pierwsze skurcze od ok 21.00, dziecko urodzone 1.55
Drugi poród do szpitala dojechałam że skurczami partymi[emoji85] syn 3540g i 56cm. Pierwsze skurcze 3.15, dziecko urodzone 5.15
 
Do góry