reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drugie poronienie

Marta200x

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Lipiec 2019
Postów
500
Witam !
Potrzebuję porady. Końcem czerwca dowiedzialam sie,że jestem w ciąży. Pozytywny test. Pierwsza wizyta u lekarza. Był pęcherzyk,ciąża młodsza o tydzień. Mały krwiak.Plamienia. Ciagle nie pokazywal sie zarodek. Koncem lipca zaczelam mocno krwawic,na szpital i zabieg.żaluje ze nie wiedzialam ze mam prawo ronic w domu obyc sie bez zabiegu.Na USG czysto, starania zaczelismy od pazdziernika.W grudniu,dwa dni przed@ zrobilam test i wyszedl cien cienia. Potem jeszcze kilka testow. Dodam ze na zwykłym teście wychodzila bardzo blada kreska,cień. Na superczułych mocniejsza kreska.
Napisalam do lekarki ktora przyjmowala pierwsza ciaze. Kazala zrobic bete,pierwsza beta 91, po 48h 101.
Znow skontaktowalam sie z ta lekarka. Kaze czekac na krwawienie.Z tym,ze nie mialam zadnego USG . To ciaza pozamaciczna czy biochemiczna?
Jakie badania wykonac? Czy byl ktos w podobnej sytuacji i skonczylo sie to w koncu normalna ciążą? Dodam ze pierwszy porod w 2012 mialam zakonczony VACUM i mialam atonie macicy,zakonczona krwotokiem i przetaczaniem krwi.
 
reklama
Rozwiązanie
Witajcie dziewczyny mam pytanie. Mam zespół antyfosfolipidowy biorę heparyne rano popołudniu acard i jest końcówka 15 tygodnia. Czy ktorej z was lekarz zalecił w trakcie ciąży sprawdzenie na jakim są poziomie przeciwciała?
Masz identyczną sytuację co ja.
pierwsza ciąża obumarła to znaczy serduszko przestało bić i miałam zabieg łyżeczkowania. Niecałe 3 miesiące, chyba nawet 2? Ponownie zaszłam w ciążę. Beta rosła, po czym zaczęła nagle spadać a na USG nic nie było widać – ciąża biochemiczna. Dostałam bardzo mocnego ,,okresu,, i też ginekolog powiedział że mam czekać na ,,okres,, bo zaraz powinien przyjść.

Miesiąc lub dwa po biochemicznej ponownie zaszłam w ciążę i dziś już 20 tydzień :)
Od początku jestem na heparynie i acardzie 75.
miałam podstawowe badania jak tarczyca, zespół antyfosfolipidowy, hormony przebadane w trakcie pełnego cyklu.

na dzień dzisiejszy i wierzę że tak już zostanie – ciąża przebiega wzorcowo.



Witam !
Potrzebuję porady. Końcem czerwca dowiedzialam sie,że jestem w ciąży. Pozytywny test. Pierwsza wizyta u lekarza. Był pęcherzyk,ciąża młodsza o tydzień. Mały krwiak.Plamienia. Ciagle nie pokazywal sie zarodek. Koncem lipca zaczelam mocno krwawic,na szpital i zabieg.żaluje ze nie wiedzialam ze mam prawo ronic w domu obyc sie bez zabiegu.Na USG czysto, starania zaczelismy od pazdziernika.W grudniu,dwa dni przed@ zrobilam test i wyszedl cien cienia. Potem jeszcze kilka testow. Dodam ze na zwykłym teście wychodzila bardzo blada kreska,cień. Na superczułych mocniejsza kreska.
Napisalam do lekarki ktora przyjmowala pierwsza ciaze. Kazala zrobic bete,pierwsza beta 91, po 48h 101.
Znow skontaktowalam sie z ta lekarka. Kaze czekac na krwawienie.Z tym,ze nie mialam zadnego USG . To ciaza pozamaciczna czy biochemiczna?
Jakie badania wykonac? Czy byl ktos w podobnej sytuacji i skonczylo sie to w koncu normalna ciążą? Dodam ze pierwszy porod w 2012 mialam zakonczony VACUM i mialam atonie macicy,zakonczona krwotokiem i przetaczaniem krwi.
 
Ja miałam tak , 1 poronienia pusty pęcherzyk, beta bardzo niska w @ 20 po 48 godz koło 50 , potem zaczęłam plamic, szpital,tabletka ,zabieg, potem rok staran ,zmiana gina ,za wysoka prolaktyna i za cienkie endometrium, zaczęliśmy od prolaktyna, bromergon przez 3 miesiące i w 3 zaszlam , beta w dniu @ kosmos ponad 8 tysięcy ,po 48 godz ponad 22 tysiące , coś jest nie tak ,pęcherzyk za duży według OM , w 9 tc sersuszko już nie bilo, obyło się bez zabiegu, pół roku i ciąża, znowu słaby przyrost najpierw 250 potem 360 ,endometrium 6 mm ,masakra ,a tu cud mój ma już 4 miesiące,
 
Coś mi śwital nick :)
Faktycznie, byłam w grudniowkach a potem marcowkach.
Dziękuję bardzo za życzenia - napewbo się spełnią [emoji3531]

U mnie nic nie wyszło allleeeeeee....wyszły np. dodatnie ANA (+) specyficznie dla tocznia którego nie mam zdiagnozowanego i m.in dlatego mam brać heparyny.




My widziałysmy sie na marcówkach :)Kojarze nick.
To duuuużo zdrówka dla Was [emoji173][emoji173]
A przy tych badaniach wyszly jakies nieprawidłowosci?
 
Witajcie dziewczyny mam pytanie. Mam zespół antyfosfolipidowy biorę heparyne rano popołudniu acard i jest końcówka 15 tygodnia. Czy ktorej z was lekarz zalecił w trakcie ciąży sprawdzenie na jakim są poziomie przeciwciała?
 
Rozwiązanie
Do góry