reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drzemki dzienne i rozkład dnia

Biedronka: Na początku tej książki był taki test dla rodziców i jak się go zrobiło to wychodziło że dziecko jest jednym z czterech typów "charakterologicznych": (chyba 4 już nie pamiętam) -żywczyk, aniołek, wrażliwiec albo boczniak czy jakoś tak. Ona tą klasyfikację stworzyła na podstawie swoich obserwacji bo znała bardzo wiele dzieci i tak się jej to ułożyło logicznie. Ot taka zabawa :)

Aga
 
reklama
A u nas jest tak:
Młody budzi sie ok 6.30
ok 7.00 dostaje mleczko 130 ml
miedzy 10 a 11 cyce
potem albo spacer do 13.00 gdzie zawsze spi godzinke pójtorej
albo w domku ok 12 idzie spac i budzi sie tak jakos o 13
o 13 zupka
i potem albo spacer albo ok 1330 idzie spac i spi czasem dwie godziny
ok 16.30 deserek
potem bawi sie :tak:
ok 18 czasem zasypia i budze go ok 19
19 kapiel i cyce + 80 ml butli
idzie spac i budzi sie ok 6.30
ale ten schemat sie zmienia bo róznie bywa ;-)
 
a u nas to wyglada tak:
ok 7 - 8 budzimy sie i butla po butli pobawi sie chwile i zasypia dalej budzi sie ok 9.30 - 10.00 oglada bajke zjada deserek ok 11 znowu butla i np spacerek ok 14 zawsze idzie spac do lozeczka i spi ok 2 - 2,5 godz potem obiadek zabawa wyglupy po jakims czasie deserek albo kleik z deserkiem czyli pzrekladaniec;) no i jesli spala dlugo po poludniu to wytrzymuje do 19.30 kiedy jeste kapiel a jesli spala malo to jeszzce ok 18 malutka drzemka (ost usnela na podlodze w czasie zabawy noo alebo z wujem na foteku) po kapieli dosteje 210 mleczka i spi tak slicznie do samego rana - dodam ze usypia sama dostaje smoka przytula sie do misia i spi:)

aaa wasze maluchy ciagna jeszcze smoki uspokajajace??
 
Moja niestety ciągnie smoka. Taka jest już cwana, że jak leży gdzieś w zasięgu jej ręki to dołoży wszelkich starań, żeby go zdobyć. Wygina się i zrobi wszystko, żeby go sięgnąć, więc całkiem jej zabieram. A co z oczu to z serca- jak go nie widzi, nie chce. Gorzej jest z zaśnięciem- tu musi mieć smoczka.
 
Moj w klasyfikacji był sredniaczko-wrazliwcem ale spi jak chce w dzien i wogole ostatnio spi duzo. Nie moge mu wyeliminowac ostatniej drzemki wieczornej i potem sie budzi i na noc zasypia nawet o 24 ale on wogole nie misci sie w zadnych schematach i nic sobie z tego nie robi:eek: Mowie mu synu ja juz jestem spiaca musisz isc spac a on mi na to" To ty idz a ja tu jeszcze sobie zdemoluje łorzeczko, pokopie w przewijak potem pojecze i tez sie zdrzemne, dobranoc Mamusiu!;-) Tiaaa fajnie by było. Apropo musze isc go obudzic bo juz spi 1,5 h i musi cos zjesc i wyszalec sie do 24:baffled:
 
reklama
Do góry