reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drzemki dzienne i rozkład dnia

zgred

Maj 06, Maj 07...
Dołączył(a)
28 Październik 2006
Postów
1 916
Miasto
Gdańsk
Hej

Założyłam taki wątek bo ta sprawa mnie niezmiernie interesuje. Ignac musi mieć cały dzień uregulowany jak w zegarku. Jestem ciekawa ile Wasze dzieci mają drzemek (i gdzie i jak zasypiają), ile razy dostają posiłki nie-piersiowe lub nie-butelkowe. O której wstają rano,o którejsię kładą wieczorem. Ile czasu są na spacerze?


Ignac do wczoraj miał trzy drzemki,ale dzisiaj coś nie szło nam z tymi drzemkami i będzie
chyba się przestawiał już na dwie. Dotąd kładł się o 10, 12.30 i 16, w łóżeczku. Rano budził między 7 a 8. Daję mu dwa konkretne posiłki:zupka jarzynowa lub obiadek w południe i kleik ryżowy na mleku modyfikowanymo 15.30 (te godziny będę musiała zmienić jak się przestawia teraz na dwie drzemki...). Kąpiel jest zwykle o 19.30, potem butla i sen. W nocy budzi się około 12 i około 5. Przyczym za tym drugim razem jeszcze nigdy nie udało mi się odłożyć go do łóżeczka... :)

Spacer wciskam między koniec drzemki a następny posiłek, jednak zwykle nie wychodzi za długi -godzina to jest maks, zwykle pół godzinki.

Każde odchylenie od tego planu to dla niego prawdziwa rewolucja inie przyjmuje tego zbyt entuzjastycznie... Mieliśmy z nim spore kłopoty zanim wprowadziliśmy taki plan dnia, gdize wszystko ma swój określony czas i jest wykonywane tak samo. Tracy Hogg pisała o tym w Języku Niemowląt. W jej klasyfikacji noworodków Ignac jest na pewno wrażliwcem... :)

Może któreś z Waszych dzieci ma już dwie drzemki, o której wtedy wypadają karmienia i jakie?

Pozdrawiam!!

Agnieszka
 
reklama
U nas sa 2 drzemki.
Nasz plan dnia:
ok. 7 pobudka. Zwykle wtedy dostaje mleko
ok. 9 - jakies owocki wcina
od 9.30-10.20 Ala oglada tv na jedynce. Kiedy koncza sie teletubisie idziemy na spacer
10.30-... na spacerze od razu zasypia i spi bardzo roznie - od 0,5 do 2,5 h
po spacerze (czyli 11, 12, 13 - roznie) wcina obiadek i sie bawi
miedzy 15 a 16 idzie spac na pol godzinki
po spaniu kolejny jakis deserek owocowy lub owocowo kleikowy
o 19.30 zaczynamy kapanie, mleczko z kleikiem i zwykle przed 20 spi.


Spi na spacerze w wozku lub w domu w lozeczku.
W klasyfikacji byla kiedys wrazliwco-sredniaczkiem, a teraz jest coraz bardziej zywczykiem.
 
moja jest żywczykiem i zmiany w rozkładzie dnia jej nie przeszkadzają. Spać umie wszedzie. W aucie, wózku, łózeczku. Potrafię z nią jeździć cały dzień samochodem i zlatwiać rózne sprawy jak nie mam jej z kim zostawić i jest przeszcześliwa. I śpi tez róznie. Ale ma 3 drzemki. Pierwszą po śniadaniu, drugą na spacerze wczesnym popołudniem i właśnie ta trzecia jesli jest to powoduje ze mała nie moze zasnąc nawet do 20.30 a jak jej nie ma to jest super hiper zmęczona wieczorem. Tak jak Ewe napsisała kiedyć pewnie wyrasta z drzemki ale jest za mała jeszcze zeby funkcjonowac bez niej
 
Wstajemy ok.8.00 Julia nie chce jeść bo w nocy je 3 razy nie mleczko tylko kasiorkę 23, 2, 5 próbowałam oszukać herbatką na razie bez szans krzyki że całe osiedle słyszy!
9.30 Kaszka z owocami leśnymi 150ml potem spacerek, zakupy lub jakies załatwienia zawsze mam ze sobą słoiczek z owocami albo mleczko zależy co jej smakuje po drzemce ( niestety ma naliczanie sekundowe więc do 30 min. więcej nie śpi.je koło godz. 11.30 i 14.00
Po spacerku gotujemy obiad julia sie bawi marudzi albo po prostu beczy lub śpi koło 16.00 zupka ok. 190 g (gotuję albo słoiczek) zjada wszystko ostatnio cos mi sie pomyliło i kupiłam jej od 8 miesiąca schab ze śliwką wpierniczała nic jej na szczęście nie było! Koło 19.00 kaszka np. bananowa lub malinowa 150ml, międzyczasie soczek lub herbatka.
NIe mamy ustalnej pory kąpania 19.00 - 21.00 nie lecimy od znajomych, z zakupów czy z podróży bo czas kapieli. Bardzo dużo z Julia podróżujemy, spacerujemy, nie boi sie ludzi uwielbia pieski, kotki, ptaszki. Kochana jest!
Nie trzymamy jej pod kloszem ale też nie przesadzamy. Do tej pory nie chorowała i oby tak dalej!!!!
 
Widzę, że tu wszyscy z Językiem Niemowląt za pan brat :) Fajnie macie że Wasze dizeciaki śpią na spacerze. Ignac miał takie kłopoty z tym spaniem że nie ma odwagi tak mu zakłócać tego planu dnia - na spacerze albo zasnie albo nie, jak mu wyjdzie,a jakmu nie wyjdzie to wszystko sie rypie. Ale nawet dobrze jak wychodzę kiedy nie śpi bo cały czas sobie ogląda różne rzeczy.
Głuszek: No własnie - bratowa mojego męża też ma takie dziecko - jeździ z nim cały dzien i jakoś nie ma kłopotów. A to nie jest kwestia przyzwyczajenia, bo na początku też dużo z Ignacem chodziliśmy i jeździliśmy...Byliśmy nawet w Anglii. Ale okazało się że ten tryb zycia nie dla niego_Od czasu kiedy uregulowaliśmy mu wszystko (no nie bądźmy tacy skromni- JA mu uregulowałam) jest innym dzieckiem dosłownie. Na przykład niektóre dzieci mają taki sen, że można je gdiześ przenieść, ubraćrozebrać i się nie budzą.Ignac też tak miał... przez pierwsze dwa tygodnie... Teraz nawet w nocy nie da się tak go przenieść.Jak już przyzwyczaiłsię do spania w łózeczku to się nie wybudza jakgo odkładam po karmieniu, ale podejrzewam że to tylko dlatego właśnie że jest przyzwyczajony.Gdybym chciała z nim zrobić co innego momentalnie by protestował!


(czy zauważyłyście jak z mojego głosu przebija matczyna duma, że mój synek jest taki cwany? :))) Ech matki to są najbardziej ślepe ze wszystkich stworzeń)


Pozdrawiam

Aga
 
o czym Wy mówicie???kim są Wasze dzieci co to tenżywczyk i inne takie?
Kinia ma 2 drzemki koło 10 i koło 14 pierwsza max 1 h druga prawie 2 h w nocy budzi się 100 razy śpi zwykle z ewą lub u siebie w wyrku,przywiąana jest strasznie od zawsze...Ewa spałazupełnie bez ładu jak chciala spała,nie chciala,wstawała no pełna improwizacja,ale jej nic nie przeszkadzało,a Kini alles
 
Szymco wstaje o 6.00 brrrr
dostaje cycka potem o 8.00 idze spac na 30 minut potem około 9.00 dostaje deserek i babcia idze z nim na spacer to na spacerze śpi około 2godzin potem obiadek zupka i koł o4-5 robi sie zmierzły wiec go usypaim śpi róznie 30 - 1h o 19 kąpiel i potem cyc i po 20 zasypia w nocy dwie pobudki na jedzonko brrr
 
Biedronka mówią o klasyfikacji temperamentu niemowląt według książki "Język niemowląt" Moja jest raczej średniaczkiem:):-)

Moja ma trzy drzemki:
Pierwsza o około 8.30 - godzina lub pół
Druga o około 11.30- godzina , dwie lub nawet trzy (zależy jak się wyśpi w nocy- im lepiej spała w nocy tym lepiej śpi w dzień:eek:)

Trzecia po południu -16-17 (ale ta drzemka nie zawsze)

Śpi zawsze przed 20. Wstaje około 7.

Spacer trwa 2-2,5 godz. czasem na nim śpi, a czasem nie. Jak jedzie na siedząco to nie zaśnie, jak ją położę to prawie od razu zasypia.

O jedzeniu się nie wypowiaadam , bo moja je marnie i to żaden wzór do naśladowania:no:

 
reklama
Aha my Poli nie usypiamy- zasypia sama w łóżeczku. Ale jak gdzieś pojedziemy niestety inne otoczenie i nie zaśnie sama na łóżku - muszę ją uśpic i położyć.

A w samochodzie uwielbia jeździć- prześpi całą podróż, albo patrzy sobie przez szybę.
 
Do góry