reklama

Drzemki

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez eM., 12 Kwiecień 2008.

1. eM.

eM. Listopadowa mama '07

Kochane, ile razy Wasze Maluchy spią w dzień? Słyszałam, że dla niemowlaka to powinna być jedna, dwie drzemki. Mój synek m 4,5 miesiąca i śpi tak jak zaraz po urodzeniu. Czyli je, potem godzina-dwie zabawy a następnie 30 minutowa drzemka. Jak w zegarku. Chciałam go przetrzymać, ale robi sie marudny, a potem jeśli go nie położę zaczyna sie prawdziwy koncert. Więc jak to jest u Was?

2. gagulec

gagulec wrześniowa mama 2007

Moim zdaniem dziecko samo wie kiedy chce spać i tak jak dorosłych dzieci można podzielić na te co lubią spać i na te którym wystarcza krótka drzemka na zregenerowanie sił.Obserwuj malucha i staraj sie go kłaść spać jak już będzie zmęczony a z czasem zobaczysz, w których godzinach maleństwo potrzebuje snu i jak długo on będzie trwał

3. reklama
  4. halinaszka

halinaszka Zaciekawiona BB

To rzeczywiscie bardzo indywidualna sprawa. I zmienia sie ciagle. Ja sie nigdy nie zastanawialam nad godzinami. Po prostu dzieciaki jak byly zmeczone, to padaly i tyle. Czasem o tych samych porach, czasem o roznych.

5. ally1981

ally1981 Zaciekawiona BB

Moja mała dopiero od jakiegoś tygodnia "ucina" sobie 1 lub 2 drzemki w ciagu dnia, które trwają mniej wiecej po 30 min. Wczesniej również spała dosyć czesto, jadła, pobawiła się troche i kimonko. Czyli bardzo podobnie. Tak, że nie ma sie czym przejmowac.:-) Pozdrawiam!

6. eM.

eM. Listopadowa mama '07

No bo ja sie martwiłam że Alek śpi za mało. Niby dużo tych drzemek, ale wszystkie takie króciutkie. Jednak skoro macie podobnie to kamień z serca :) A mniej więcej co jaki czas Wasze maluch jadły w wieku 4-5 miesięcy. Alek dalej je co 2-3 godziny.

7. ally1981

ally1981 Zaciekawiona BB

Moja mała jak miała 4 miesiące jadła co 2-3 godziny. Przy czym przesypiała całą noc, bo chodziła spać tak 23-24 a budziała się 6-7 rano. Dodam, że była już na mleku modyfikowanym. Pozdrawiam!

8. Melasa_27

Melasa_27 Fanka BB :)

Moja Ania dopiero tydzień temu (a więc z okazji ukończenia 10m) postanowiła zredukować sobie drzemki z 3 do 2. A sa przecież maluchy które w 4-5 miesiącu śpią tylko raz. Ona przez baaardzo długi czas szła do łóżka po 2h zabaw- mogłam z dokładnością kilku minut okkreślić kiedy zacznie ziewać i być marudna :) Tak miała i już! A mi to pasowało bo a) była przewidywalna; b) łatwo usypiała; c) miałam regularnie czas by odpocząć.
    Tak więc daj swemu chłopu spać ile chce :)

9. agnsob

agnsob Mamusia Kornelki

Nie ma co się przejmować :) Niektóre Maluszki śpią po kilkanaście minut, a niektóre nawet po 2-3 h nie ma reguły:)

10. reklama

Poleć forum