reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drzemki

eM.

Listopadowa mama '07
Dołączył(a)
11 Lipiec 2007
Postów
130
Miasto
Manorhamilton, Irlandia
Kochane, ile razy Wasze Maluchy spią w dzień? Słyszałam, że dla niemowlaka to powinna być jedna, dwie drzemki. Mój synek m 4,5 miesiąca i śpi tak jak zaraz po urodzeniu. Czyli je, potem godzina-dwie zabawy a następnie 30 minutowa drzemka. Jak w zegarku. Chciałam go przetrzymać, ale robi sie marudny, a potem jeśli go nie położę zaczyna sie prawdziwy koncert. Więc jak to jest u Was?
 
reklama
Moim zdaniem dziecko samo wie kiedy chce spać i tak jak dorosłych dzieci można podzielić na te co lubią spać i na te którym wystarcza krótka drzemka na zregenerowanie sił.Obserwuj malucha i staraj sie go kłaść spać jak już będzie zmęczony a z czasem zobaczysz, w których godzinach maleństwo potrzebuje snu i jak długo on będzie trwał
 
To rzeczywiscie bardzo indywidualna sprawa. I zmienia sie ciagle. Ja sie nigdy nie zastanawialam nad godzinami. Po prostu dzieciaki jak byly zmeczone, to padaly i tyle. Czasem o tych samych porach, czasem o roznych.
 
Moja mała dopiero od jakiegoś tygodnia "ucina" sobie 1 lub 2 drzemki w ciagu dnia, które trwają mniej wiecej po 30 min. Wczesniej również spała dosyć czesto, jadła, pobawiła się troche i kimonko. Czyli bardzo podobnie. Tak, że nie ma sie czym przejmowac.:-) Pozdrawiam!
 
No bo ja sie martwiłam że Alek śpi za mało. Niby dużo tych drzemek, ale wszystkie takie króciutkie. Jednak skoro macie podobnie to kamień z serca :) A mniej więcej co jaki czas Wasze maluch jadły w wieku 4-5 miesięcy. Alek dalej je co 2-3 godziny.
 
Moja mała jak miała 4 miesiące jadła co 2-3 godziny. Przy czym przesypiała całą noc, bo chodziła spać tak 23-24 a budziała się 6-7 rano. Dodam, że była już na mleku modyfikowanym. Pozdrawiam!
 
Moja Ania dopiero tydzień temu (a więc z okazji ukończenia 10m) postanowiła zredukować sobie drzemki z 3 do 2. A sa przecież maluchy które w 4-5 miesiącu śpią tylko raz. Ona przez baaardzo długi czas szła do łóżka po 2h zabaw- mogłam z dokładnością kilku minut okkreślić kiedy zacznie ziewać i być marudna :) Tak miała i już! A mi to pasowało bo a) była przewidywalna; b) łatwo usypiała; c) miałam regularnie czas by odpocząć.
Tak więc daj swemu chłopu spać ile chce :)
 
reklama
Nie ma co się przejmować :) Niektóre Maluszki śpią po kilkanaście minut, a niektóre nawet po 2-3 h nie ma reguły:)
 
Do góry