reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drżenie po przebudzeniu

Marynia88

Moderator
Dołączył(a)
30 Październik 2019
Postów
8 273
Miasto
Piotrków Trybunalski
Witam, od pewnego czasu obserwuję u swojego 7mio miesięcznego synka dziwne drżenia szczególnie rączek i czasem główki po nagłym przebudzeniu. Trwa to chwile tak do minuty, synek nie traci przy tym świadomości, właściwie nic prócz drżenia się z nim nie dzieje. Nie wiem co mam o tym myśleć, obserwować mojego bobaska czy już iść do pediatry? Co to może być?
 
reklama
A nagłe przebudzenie tzn?
Może sika? :)
Nagłe przebudzenie czyli gdy np. coś go przebudzi, dźwięk, światło zmiana pozycji gdy uśnie mi na rękach a czasem śpi normalnie i nagle gwałtownie się przebudza jakby miał jakiś koszmar. Jak budzi się rano po nocy to nie ma takiego problemu.
A co do tego ma sikanie? W sumie to nie wiem czy akurat wtedy sika, nie myślałam że to ma jakieś znaczenie.
 
Nagłe przebudzenie czyli gdy np. coś go przebudzi, dźwięk, światło zmiana pozycji gdy uśnie mi na rękach a czasem śpi normalnie i nagle gwałtownie się przebudza jakby miał jakiś koszmar. Jak budzi się rano po nocy to nie ma takiego problemu.
A co do tego ma sikanie? W sumie to nie wiem czy akurat wtedy sika, nie myślałam że to ma jakieś znaczenie.
Często właśnie tak dzieci drżą gdy sikają. Może też zwyczajnie jako reakcja na nagły bodziec.
 
Często właśnie tak dzieci drżą gdy sikają. Może też zwyczajnie jako reakcja na nagły bodziec.
Jak mi napisałaś o tym sikaniu to poszperałam w necie i faktycznie jest związek drżenie-sikanie, niektóre Mamy nazywają to otrząsaniem. Nie miałam o tym pojęcia.
Dziękuję za podpowiedź, uspokoiłaś mnie troche, będę dalej obserwować bobasa.
 
reklama
Nagłe przebudzenie czyli gdy np. coś go przebudzi, dźwięk, światło zmiana pozycji gdy uśnie mi na rękach a czasem śpi normalnie i nagle gwałtownie się przebudza jakby miał jakiś koszmar. Jak budzi się rano po nocy to nie ma takiego problemu.
A co do tego ma sikanie? W sumie to nie wiem czy akurat wtedy sika, nie myślałam że to ma jakieś znaczenie.
egfvdse
 
Do góry