reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston, a młodsza ciąża z wysoką betą

Dołączył(a)
15 Sierpień 2018
Postów
6
Hej,
Staramy się z mężem o 2 dziecko (tak intensywnie od roku, mąż ma problemy z nasieniem), w lipcu byłam u swojego ginekologa na badaniach kontrolnych, powiedziałam jak wygląda sytuacja i dostałam receptę na duphaston 1x1 na 10 dni przed @ (cykle 26dni, czyli od 16dnia). Niedługo po tej wizycie dostałam @ (26.07), 16dzień cyklu wypadł 10.08 i teoretycznie @ miał się pojawić ok 20.08, ale tak się nie stało, miałam lekkie plamienia i nic poza tym, oczywiście tabletki odstawiłam po 10dniach i wyczytałam, że @ może się spóźnić nawet do 2tygodni, po tym czasie zgłosić się do lekarza. Czekałam, ale organizm zaczął świrować i czułam się tak jak w 1 ciąży, więc 29.08 w końcu zrobiłam test ciążowy i byłam bardzo zaskoczona bo POZYTYWNY, od razu poszłam na bete i :
29.08 824,60
31.08 1596,20
02.09 2994,20

Wyniki super, w międzyczasie byłam u ginekologa (30.08) i było widać niekształtny pęcherzyk, kazał mi przyjść 4.09, na kolejnej wizycie było widać ładny pęcherzyk, ale z USG wynika, że to było 4+2, co oznacza, że musiałam mieć 2 owulację w trakcie przyjmowania duphastonu, z drugiej strony beta wskazywała, że ciąża jest mimo wszystko starsza... No i tutaj zgupiałam, czy któraś z was tak miała? Że beta była wyższa, ciąża młodsza i jeszcze przy tym brały duphaston ? Nie wiem czy się martwić, bo trochę się naczytałam, że wysoka beta może oznaczać wady płodu.... Następną wizytę mam za tydzień 18.09 i mam nadzieję zobaczyć zarodek z serduszkiem, ale mam coraz więcej obaw...
 
reklama
Beta nie służy do określania wieku ciąży tak jak ktoś napisał. Przyrosty są ok :)
A miałaś monitoring owulacji czy po prostu założyłaś kiedy była? Bo może po prostu się przesunęła.
Odnośnie wieku ciąży to u mnie na początku ciągle była mowa, że jest 1.5 tygodnia „młodsza” niż wychodzi z ostatniej miesiączki. A potem wszystko się szybko rozwinęło i terminy się wyrównały, teraz usg się zgadza z OM.
Aczkolwiek nie wiem kiedy dokładnie miałam owulację i nie brałam duphastonu.
Chodzi mi tylko o to, że ciąża rozwija się skokowo i czasem nawet 2 dni robią bardzo dużą różnicę w obrazie usg.
Życzę powodzenia ! :)
 
Po prostu przesunęła Ci się owulacja (żadna druga)i stąd ciąża jest młodsza na USG niż wynika to z ostatniej miesiączki. Przyrosty bety są w normie i nie jest ona jakos specjalnie wyższa niż powinna. Czym się dokładnie martwisz? Moim zdaniem jak na razie nie masz powodów do obaw.
 
Do góry