reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUPHASTON- A STARANIA O CIĄŻĘ

reklama
Jeśli chodzi o starania u mnie sprawdził się INOFEM. Wyregulowal cykl i śluzu było bardzo duzooo . Magiczne saszetki, wcześniej kochalismy się bez zabezpieczenia przez pół roku cykle były nieregularne i nic się nie zadziało, po nieco ponad miesiącu się udało :)
 
Czy torbiel na jajniku, może wpływać i tuszować wyniki progesteronu? Że są np źle lub dobre?
Robiłam w poprzednim 21 dniu cyklu progesteron i wyszedł dobrze, więc myślałam, że owulacja była... A tu torbiel po nie pękniętym pęcherzyku... Czy sam dobry wynik progesteronu nie świadczy o tym, że owukacja się odbyła?
 
Powiem jak było u mnie. Brałam duphaston od 16 do 26 DC zawsze. Gdy postanowiliśmy się starać o dziecko Pani Doktor włączyła mi clostybegyt na rośnięcie pęcherzyków i zastrzyk z pregnylu. W 15 DC poszłam do swojej ginekolog która zrobiła mi USG i podała zastrzyk. Duphaston kazała wziąć już kolejnego dnia czyli standardowo od 16 DC. Po 8 dniach od zastrzyku zRobiłam betę i wyszła 8. Okazalo się że ciąża. Dziś córka ma 4,5 roku🙂
 
Powiem jak było u mnie. Brałam duphaston od 16 do 26 DC zawsze. Gdy postanowiliśmy się starać o dziecko Pani Doktor włączyła mi clostybegyt na rośnięcie pęcherzyków i zastrzyk z pregnylu. W 15 DC poszłam do swojej ginekolog która zrobiła mi USG i podała zastrzyk. Duphaston kazała wziąć już kolejnego dnia czyli standardowo od 16 DC. Po 8 dniach od zastrzyku zRobiłam betę i wyszła 8. Okazalo się że ciąża. Dziś córka ma 4,5 roku🙂
Wszystko idealnie się zgrało, super Lekarka 😊
Ja jeszcze nie trafiłam na takiego, co by się mną porządnie zajął...
Idę na początku grudnia do innej lekarki i zobaczymy, co mi poradzi.
A ten lek na pęknięcie pęcherzyków, to trzeba mieć jakieś wskazania?
 
Dziewczyny, mam pytanie, może któraś z was miała podobnie po duphaston... W zeszłym roku w związku ze staraniami o ciaze dostałam od lekarza duphaston do brania w drugiej połowie cyklu, brałam wtedy przez 3 cykle, zawsze po 1-2 dniach od odstawienia dostawałam miesiączkę (brałam dwa dni po owulacji przez 20 dni). Później była przerwa od duphastonu i w ostatnim cyklu wzięłam znowu. Miałam pozytywny test owu w 13 dniu cyklu, śluz płodny i ból jajnika w 14 dc więc założyłam owu w 14dc, od 16dc zaczęłam brać duphaston (1 tabletka dziennie) i długi czas nie miałam typowych objawów po owulacji czyli bolących piersi (u mnie ból występuje prawie zaraz po aż do miesiaczki) więc zaczęłam się zastanawiać czy owu w ogóle była (pomimo objawów). Miałam bóle, ciągnięcia w brzuchu i jajników ale to zwalam na duphaston. 10 dnia ostatnia tabletka więc zrobiłam test ciążowy (26 czy 27 dzień cyklu) wyszła blada kreska, ale beta hcg nie potwierdziła ciąży więc zakładam błąd testu. 29dc byłam badana przez ginekologa, mówił że pewnie miesiączka zaraz przyjdzie.. Ale dalej nic, dziś 33 dzień cyklu, mam ciągle takie cmienie w podbrzuszu jak przed miesiączka (tylko lżejsze) , ale krwawienia nie ma. Natomiast temperatura mierzona pod językiem utrzymuje mi się wysoka bardzo, dziś 37.16 i ból piersi się nasila z dnia na dzien. Nic w tym cyklu dla mnie nie ma sensu, natomiast odstawienie duphastonu nie wywołało krwawienia, mam wysoka temp więc owulacja raczej musiała być, pytanie ile to może trwać...? Miałyście podobna sytuację? Już mnie to męczy, podbrzusze pobolewa od dawna i już się modlę o zakończenie tego cyklu.... Dodam że nikt nigdy nie stwierdził że mam problem z poziomem progesteronu, duphaston dostałam chyba bardziej z założenia że "a może pomoże" bo długo się staramy..
 
reklama
Nie zakładam ciąży, lekarz mnie badał w piątek, jakby był cień podejrzenia to by powiedział...bardziej mnie zastanawia ile można po tym durnym duphaston ie czekać... I czy ktoś miał podobna sytuację. Ale masz rację, nic nie zrobie😉 chyba że wywołam miesiączkę siła umysłu😉
 
Do góry