reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUPHASTON- A STARANIA O CIĄŻĘ

Czytałam o duphastonie, że może tak być, że się dłużej czeka.
Także spokojnie.
W razie czego beta za parę dni. 😊
Powiem szczerze, że ja w końcu duphastonu nie wzięłam, też miałam zapisane na torbiel, choć z progesteronem też nie miałam problemu.
W dodatku trafiałam na mało kompetentną lekarkę, w 13 dc stwierdziła, że jestem w 2 fazie cyklu... Gdzie miesiączkę miałam od 1dc do 7dc, więc nie wiem jak to możliwe, że już w 13 dc bylabym w 2 fazie cyklu, ponieważ robiłam test owulacyjny i w 15dc miałam pozytywny. W dodatku Lekarka kazała mi brać aż 15 dni, co inny lekarz powiedział, że to za długo.
Wstrzymam się do kolejnego cyklu o wizyty u innego lekarza.
Czy torbiel czynnościowa może wpływać na test owulacyjny?
 
reklama
Paulinax, ja Ci tylko mogę powiedzieć że ja miałam jakieś 5 lat temu taki czas że miałam torbiele czynnościowe przez chyba 1.5 roku czy 2 lata, znikały, wracaly. Mi dawano na 3 miesiące tabletki anty po których sytuacja się wyciszała a pewnego pięknego dnia po prostu przestały się robić. Więc miałam w tym czasie prawdopodobnie zaburzenia hormonalne które chyba w końcu same ustąpiły.... Ja wtedy o dziecko się nie starałam więc mnie to bardzo nie martwiło, poza bólem które mi sprawiały ( rekordowa miała 7 cm🤪). Nie dostawałam żadnych leków poza tabletkami anty które faktycznie eliminowaly problem, już nie pamiętam tylko czy dostałam je raz czy więcej... Wiadomo tylko że przy tabletkach odkładasz starania...
 
A o becie to ja nawet nie myślę, wiem że okres przyjdzie. 2 lata starań to już nie liczę na to, i tak planujemy za 2 miesiące in vitro, nie leży mi tylko wydłużający się cykl bo mi to burzy plany😉 i ból brzucha męczy..
 
Powiedz mi, czy mogę liczyć od lekarki na jakieś leki na pęknięcie pęcherzyków? Czy trzeba mieć ku temu odpowiednie wskazania?
Wolałabym nie czekać z 2 dzieckiem, tym bardziej, że nie mieliśmy problemów, a teraz nagle tyle, że nie wiem, co robić...

Wierzę, że się Tobie uda. I trzymam kciuki 😊
 
Z drugiej strony zastanawiam się, które Hormony mogą być nie ok, skoro wyniki mam prawidłowe...
Maz na wizycie u androloga zapytał, czy może u nas inseminacja, to powiedział, że nie gdyż już 2 ciążę były... Więc co ma nam pomóc? :/
 
Ja miałam wszystkie hormony niby w normie....a i tak torbiele się robiły, więc nie wiem czy tu jest jakaś zasada....niestety nie wiem jak działa z tymi zastrzykami, nigdy mi takich nie podawano.
 
Hej dziewczyny. Prośba o jakieś info. Mam problemy z tym że moje pęcherzyki nie pękają. Dostaję zastrzyki na pęknięcie ale się nadal nie udaje. W tym cyklu od 16 dc do 25 dc mam brać duphaston. Dajcie znać jak to u Was wyglądało. Ile dni po duphastonie dostaje się okresu? Cykle mam różne ostatnie cykle miałam: 27 dni cyklu, 26 dni cyklu, 25 dni cyklu, 27 dni cyklu, 30 dni cyklu. Zastanawiam się po prostu czy po tym 25 dniu cyklu jak mam brać ostatni raz duphaston to czy czekać na okres. Kiedys się go spodziewać i kiedy robić test ciążowy ewentualnie... bo w sumie jak się zajdzie w ciążę to nadal podają ten duphaston? Jak to wygląda?
 
Hej :) ja tylko mogę potwierdzić z własnego doświadczenia że w ciąży tez się bierze duphostan i odpowiada on za podtrzymanie ciaży . Zwykle przepisywany po poronieniu/ach lub z powodu niskiego prostegonu (czyli wlasnie hormonu ciazy) . Niestety albo stety nic nie wiem o pękających pecherzykach.
 
Hej dziewczyny. Prośba o jakieś info. Mam problemy z tym że moje pęcherzyki nie pękają. Dostaję zastrzyki na pęknięcie ale się nadal nie udaje. W tym cyklu od 16 dc do 25 dc mam brać duphaston. Dajcie znać jak to u Was wyglądało. Ile dni po duphastonie dostaje się okresu? Cykle mam różne ostatnie cykle miałam: 27 dni cyklu, 26 dni cyklu, 25 dni cyklu, 27 dni cyklu, 30 dni cyklu. Zastanawiam się po prostu czy po tym 25 dniu cyklu jak mam brać ostatni raz duphaston to czy czekać na okres. Kiedys się go spodziewać i kiedy robić test ciążowy ewentualnie... bo w sumie jak się zajdzie w ciążę to nadal podają ten duphaston? Jak to wygląda?
U mnie ta sama sytuacja i też mam duphaston. Mi lekarz powiedział że na koniec brania robię test i jak negatywny to przerywam i przychodzi @ a jak pozytywny to dalej biorę. Znasz powód nie pękania pęcherzyka? U mnie przez endometrioze raczej. A w czasie covid nie wezmą mnie na laparo i kółko się zamyka.
 
reklama
Witajcie Kochane!

W Was moja nadzieja!

Staramy się z mężem o 2 dziecko 11 cykli już .

Moim problemem są nawracające torbiele na jajniku- z reguły jedna na każdym jajniku lub tylko na 1 jajniku .

Brałam już różne leki, które działały, ale był na przykład 1 cykl spokoju i znowu nawrót....
Są one czynnościowe, więc muszą być jeśli dobrze myślę od niepękniętego pęcherzyka, czyli nie doszło do owulacji w danym cyklu....

Lekarka wczoraj zapisała mi duphaston, mówiła, że nie przeszkadza w zajściu w ciążę, ale czytałam, iż może hamować owulację, gdy weźmie się go zbyt wcześnie??Czy to prawda?

Mi kazała brać już od 15dc ( który wypada u mnie dzisiaj, więc już dzisiaj muszę zabrać, czy od kolejnego cyklu)? do aż 30dc , czytałam, że z reguły bierze się go od 16dc do 26dc, czyli na 10 dni, a nie 15, jak kazała mi Pani Doktor, tym bardziej, że nie wiem, kiedy wypada u mnie owulacja, gdyż miesiączkę mam raz co 38 dni nawet lub co 29, boję się po prostu, że zablokuje mi owulację....
Czy on wyreguluje mi okres itd?
Warto go brać?
Jakie powinnam zrobić badania, jak mam problemy torbielami?
Czy one przeszkadzają w zajściu w ciążę?
Robiłam już : tarczycę mam leczoną i przeciwciała ok, lh, estradiol, fsh, prolaktyna , progesteron- wszystko ok....Niby ten duphaston jest to lek wytwarzający progesteron, więc skoro mam ok, to po co go brać?

I jeszcze ostatnie pytanie, wyniki progesteronu może zaburzać torbiel? w sensie, że tuszować złe wyniki? bo mi wyszedł ok, myślałam, że wtedy miałam pewność, że owulacja była, a tu okazuje się, że jest torbiel, no chyba, że jest ona z tego cyklu, ale byłoby to dziwne, gdyż mam dopiero 15dc i już by się wytworzyła torbiel?

Bardzo proszę o pomoc....
Też słyszałam że może blokować owu. Ja go dostałam po monitoringu więc już nie było szansy na owu bo pęcherzyk się zrobił krwotoczny. Bierzesz coś na rośnięcie pęcherzyka czy sam rośnie?
 
Do góry