reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston a temperatura

Fionka91

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
66
Cześć dziewczyny,

czy ktoś z was ma doświadczenie z braniem duphaston ? Ostatni @ miałam 26.10, w 11dc (6.11) miałam duze bóle bo lewej stronie jak jajnik, test na owu wyszedł pozytywny, śluz płodny tez był. Niestety nie byłam w stanie w tym cyklu idealnie mierzyć temp, mam jedynie kilka pomiarów. Zaznaczę ze zazwyczaj przed owu mam temp granicach 36.4 a czsem nawet 36.09. Od 13dc biorę duphaston i przez ostatnie dni widzę wywyższa temp(taka 36.8). Zastanawia mnie to czy to od leku czy coś się kroi :)
Generalnie przytulanko było w 10dc i 12dc między innymi. Wczoraj oczywiście nie mogłam wytrzymać (mam strasznie dziwne podbrzusze, taki dyskomfort odczuwam od owulacji w nim) i poszłam na betę (18dc). Tez mnie zastanawia ze kiedyś jak robiłam to miałam wynik <1.3 a teraz wyszło <2.3, czyżby coś rosło? Ktoś jakieś doświadczenia ma ?
 

Załączniki

  • 3DE4614D-DEC6-4A48-89DC-61B063D73326.jpeg
    3DE4614D-DEC6-4A48-89DC-61B063D73326.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 215
  • 47C4A890-3E9B-4871-816F-09C4D6CEFA1D.png
    47C4A890-3E9B-4871-816F-09C4D6CEFA1D.png
    39 KB · Wyświetleń: 212
reklama
Rozwiązanie
@Fionka91 na przyszłość - podwyższona temperatura jest skutkiem działania progesteronu - dopóki jego poziom nie spadnie, temp. będzie podwyższona wiec jeżeli bierzesz duphaston (czyli dostarczasz organizmowi progesteron "z zewnątrz") to nigdy się nie sugeruj temperaturą. Ja co cykl brałam Luteinę na wywołanie i też miałam zawsze wyższa temp. aż do dnia po odstawieniu.
Zrobiłam ponownie betę w 23dc czyli w 12 dniu od owulacji (wg testu owulacyjnego 6.11). I niestety nic .... :(
@Fionka91 na przyszłość - podwyższona temperatura jest skutkiem działania progesteronu - dopóki jego poziom nie spadnie, temp. będzie podwyższona wiec jeżeli bierzesz duphaston (czyli dostarczasz organizmowi progesteron "z zewnątrz") to nigdy się nie sugeruj temperaturą. Ja co cykl brałam Luteinę na wywołanie i też miałam zawsze wyższa temp. aż do dnia po odstawieniu.
Zrobiłam ponownie betę w 23dc czyli w 12 dniu od owulacji (wg testu owulacyjnego 6.11). I niestety nic .... :(
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry