reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston, a test PAPP-A

36 lat, duphaston od 3 tygodnia ciąży (wcześniej poronienie zatrzymane w 8 tygodniu), usg prawidłowe, ryzyko ZD 1:17 po złej biochemii krwi, amniopunkcja, kariotyp prawidłowy męski. Czekam na syna w połowie sierpnia i musi być zdrowy, nie ma innej opcji.
 
reklama
36 lat, duphaston od 3 tygodnia ciąży (wcześniej poronienie zatrzymane w 8 tygodniu), usg prawidłowe, ryzyko ZD 1:17 po złej biochemii krwi, amniopunkcja, kariotyp prawidłowy męski. Czekam na syna w połowie sierpnia i musi być zdrowy, nie ma innej opcji.
Tez mialam ryzyko ZD 1:35 i synek urodzil się zdrowy. Za mną 7 ciaz w tym 4 poronienia. Wszystkie na lekach w tym duphaston
 
A ja jestem właśnie w 3ciazy,pierwszy raz wyszły mi takie złe wyniki pappy według szpitala 1:121,a według jeszcze innego lekarza 1:74,USG prenatalne wszędzie super ..zlecono mi aminopunkcje lub nifty pro
My robiliśmy amniopunkcję. Powodem tak wysokiego ryzyka bylo niskie białko pappa. Jak się później okazało przepowiadało to wysokie ciśnienie. Ciąża zakończyła się cesarka z powodu geztozy. Wierzę, że u Ciebie będzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki❤
 
czytałam że może wpływać ale nie były to lekarskie publikacje niestety tylko odpowiedzi na róznych forach
ale tak sobie teraz myślę że ostatnia moja ciąża (rok temu) była bezproblemową (chociaż wydawałoby się ze mogą być komplikacje bo po 3 wcześniejszych cc, poprzednie ciase obładowane też lekami lekami) a tu wszytko bylo ok, brałam jedynie witaminy i magnez, i papa wyszła idealna, ryzyko bardzo niskie. Najmlodszy syn zdrowy jak rybka. Może jednak faktycznie coś w tym jest, że progesteron podwyższa wynik pappy 💁‍♀️
 
reklama
Do góry