reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Jesteś rodzicem wspierającym dziecko w rozwoju? I bardzo pięknie. Przez najblizsze 10 tygodni wesprzemy cię w twoich działaniach. Wskakuj na Farme Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Natto: Zdobądź nagrody!

Koniecznie wyślij dziecko na bezpłatną lekcję gotowania online. 23 kwietnia 2021 r. godz. 15:30 - Gotowanie z dziećmi - Katia Roman Trzaska Little Chef Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Idę gotować!

Bardzo ważny webinar dla rodziców dzieci 0-10 lat o 27 kwietnia 2021 r. godz. 9:30 - webinar - Jak jedzenie wpływa na prawidłowe mówienie? z logopedką Agnieszką Stefaniak - Sołygą (wiem, że niektóre z was ją uwielbiają tak jak ja) Porozmawiamy np. o nadwrażliwościach sensorycznych, wybredności, kształtowaniu mowy. Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Włączam sobie powiadomienie!

Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Duphaston do dnia spodziewanej miesiączki

Aneczka2021

Zaangażowana w BB
Mam pytanie. Zawsze bralam duphaston od 16 do 25 dc, teraz mam cykl monitorowany, owulacja była 19 dc cyklu i od 20 dc mam brac duphaston az do momentu miesiączki czy ktos mial taka sytuacje??

reklama

Aneczka2021

Zaangażowana w BB
Prawidłowo.
Duphaston nie bierze się od tak tylko właśnie dopiero po potwierdzonej owulacji :)
Masz rację ze po owulacji powinno sie brac duphaston. Ale myslalam ze to bedzie tak ze 10 dni będzie sie bralo odstawić i powinnien być okres a tu mam brac ciągle do póki nie dostanę więc jestem trochę zdziwiona 😲 mam brac 3x1.

Paolx

Zaciekawiona BB
Hmm... Też miałam monitoring owulacji chodzę do bardzo dobrego lekarza ginekologa prywatnie, kazał brać 2x1 od 21dc. Do 32dc. A jeśli zrobię test i się okaże że jest ciąża mam kontynuować zazywanie. Zrobiłam test, ciąży nie ma i miesiączki też nie ma, duphaston działa tak że wstrzynuje ci okres bo wzrasta poziom progesteronu, odstawiłam duphaston 3 dni temu a miesiączki dalej brak, podobno ma przyjść max do 2 tygodni. Boję się że teraz wszystko mi się rozreguluje po tym i zaczynam się stresować ze miesiączka nie przyjdzie i będę musiała iść do gin. Na razie cierpliwie czekam...

Aneczka2021

Zaangażowana w BB
Hmm... Też miałam monitoring owulacji chodzę do bardzo dobrego lekarza ginekologa prywatnie, kazał brać 2x1 od 21dc. Do 32dc. A jeśli zrobię test i się okaże że jest ciąża mam kontynuować zazywanie. Zrobiłam test, ciąży nie ma i miesiączki też nie ma, duphaston działa tak że wstrzynuje ci okres bo wzrasta poziom progesteronu, odstawiłam duphaston 3 dni temu a miesiączki dalej brak, podobno ma przyjść max do 2 tygodni. Boję się że teraz wszystko mi się rozreguluje po tym i zaczynam się stresować ze miesiączka nie przyjdzie i będę musiała iść do gin. Na razie cierpliwie czekam...
Chyba to czekanie jest najgorsze, tylko tobie kazal w 32dc zrobić test i jak ciąża to brac a jak nie ma to odlozyc a u mnie powiedział ze mam brac ciągle az nie dostanę okresu ale z drugiej strony duphaston wstrzymuje okres to jak mam dostać

Paolx

Zaciekawiona BB
To jest dziwne ze ci kazał brać dalej, może mu chodziło że jak będzie ciąża to brać dalej bo duhastop wspomaga zagnieżdżeniu się zarodka w pierwszym trymescie, masz regularne cykle?

Aneczka2021

Zaangażowana w BB
To jest dziwne ze ci kazał brać dalej, może mu chodziło że jak będzie ciąża to brać dalej bo duhastop wspomaga zagnieżdżeniu się zarodka w pierwszym trymescie, masz regularne cykle?
Tylko nie mowil nic o zrobieniu testu więc gdyby nie forum to bym nie wiedziała ze tak trzeba. U mnie taki zlozony przypadek bo bralam dlugo tabletki anty i przez ok 2 lat bralam duphaston od 16 do 25dc żeby miec i żeby byl regularny okres. Przeprowadziłam sie i zmienilam lekarza z mysla ze chce zajsc w ciaze. Pierwsze dwa cykle okazało sie ze nie ma lub sa malutke pecherzyki więc znow te dwa cykle bralam duphaston od 15 do 25 dnia cyklu. Czyli zawsze okres byl 28, 29 dc. W tym cyklu od 5 do 9 dc bralam letrozole urósly ladne pecherzyki i 18 dc byl pęcherzyk a 20 dc juz go nie było. Dzisiaj mi przypada 29dc. Tylko skoro owulacja była 19 dc a ona zazwyczaj jest w połowie cyklu to wychodzi na to ze okres powinnam dostać 38 dc?

Aneczka2021

Zaangażowana w BB
Biore też olejek z wiesiolka a dzisiaj przeczytalam ze go sie bierze tylko do owulacji a ja ciagle go biorę i od dziisaj czyli od 29 dc juz nie biorę

reklama

jotte

Fanka BB :)
Tylko nie mowil nic o zrobieniu testu więc gdyby nie forum to bym nie wiedziała ze tak trzeba. U mnie taki zlozony przypadek bo bralam dlugo tabletki anty i przez ok 2 lat bralam duphaston od 16 do 25dc żeby miec i żeby byl regularny okres. Przeprowadziłam sie i zmienilam lekarza z mysla ze chce zajsc w ciaze. Pierwsze dwa cykle okazało sie ze nie ma lub sa malutke pecherzyki więc znow te dwa cykle bralam duphaston od 15 do 25 dnia cyklu. Czyli zawsze okres byl 28, 29 dc. W tym cyklu od 5 do 9 dc bralam letrozole urósly ladne pecherzyki i 18 dc byl pęcherzyk a 20 dc juz go nie było. Dzisiaj mi przypada 29dc. Tylko skoro owulacja była 19 dc a ona zazwyczaj jest w połowie cyklu to wychodzi na to ze okres powinnam dostać 38 dc?
Owulacja nie występuje w połowie cyklu, lecz na 10-16 dni przed spodziewaną miesiączką. Jeśli owulacja wystąpiła 19dc to cykl będzie trwał 29-35 dni. Musisz poznać swój organizm, wtedy będziesz wiedziała ile dni trwa Twoja faza lutealna, gdyż zazwyczaj jest ona stała u każdej kobiety (z delikatnymi wahaniami np. 2 dni).