reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston na zatrzymanie krawienia i regulacje okresu

Martynakrysiak18

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Luty 2022
Postów
18
Hej dziś mam 28 dzień okresu
Załatwiłam tabletki duphaston żeby uregulować cyckl
I teraz pytanie od kiedy je brać?
Mam wziąć dziś i brać je tydzień jak pojawi się okres to co dalej ? Owulacja będzie normalnie i po owulacja znowu brać czy jak to wygląda przy staraniu się o dziecko ?
 
reklama
Więcej krzywdy sobie możesz zrobić niż pożytku. Tym bardziej, że chcesz starać się o dziecko. Pisały Ci dziewczyny, że nie powinnaś tego robić na własną rękę. To nie są cukierki i powinny być brane tylko i wyłącznie pod opieką ginekologa. No i nie wiedząc kiedy tak naprawdę masz owulacje (czyli nie chodząc na monitoring) skutecznie możesz sobie ją zablokować.
Edit. Dla mnie podejście skrajnie nieodpowiedzialne.
 
Więcej krzywdy sobie możesz zrobić niż pożytku. Tym bardziej, że chcesz starać się o dziecko. Pisały Ci dziewczyny, że nie powinnaś tego robić na własną rękę. To nie są cukierki i powinny być brane tylko i wyłącznie pod opieką ginekologa. No i nie wiedząc kiedy tak naprawdę masz owulacje (czyli nie chodząc na monitoring) skutecznie możesz sobie ją zablokować.
Edit. Dla mnie podejście skrajnie nieodpowiedzialne.
Ciekawe czy dziecko też będzie tak leczyć. Na forum i z wujkiem Google 🙈
 
Hej dziś mam 28 dzień okresu
Załatwiłam tabletki duphaston żeby uregulować cyckl
I teraz pytanie od kiedy je brać?
Mam wziąć dziś i brać je tydzień jak pojawi się okres to co dalej ? Owulacja będzie normalnie i po owulacja znowu brać czy jak to wygląda przy staraniu się o dziecko ?
Ale czekaj -masz okres od 4 tygodni I chcesz brac tabletka na WYWOŁANIE OKRESU?
 
Hej dziś mam 28 dzień okresu
Załatwiłam tabletki duphaston żeby uregulować cyckl
I teraz pytanie od kiedy je brać?
Mam wziąć dziś i brać je tydzień jak pojawi się okres to co dalej ? Owulacja będzie normalnie i po owulacja znowu brać czy jak to wygląda przy staraniu się o dziecko ?
Ale to są tabletki na wywołanie okresu a nie na jego zatrzymanie!!! No ręce dziewczyno opadają. Zamiast iść do ginekologa to leczysz się na własną rękę i interpretujesz porady na forum według własnego "widzi mi się".
 
Więcej krzywdy sobie możesz zrobić niż pożytku. Tym bardziej, że chcesz starać się o dziecko. Pisały Ci dziewczyny, że nie powinnaś tego robić na własną rękę. To nie są cukierki i powinny być brane tylko i wyłącznie pod opieką ginekologa. No i nie wiedząc kiedy tak naprawdę masz owulacje (czyli nie chodząc na monitoring) skutecznie możesz sobie ją zablokować.
Edit. Dla mnie podejście skrajnie nieodpowiedzialne.
Potwierdzam! Pewien niezbyt ogarnięty lekarz kazał mi brac duphaston, który (jak się później okazało) był brany w moim przypadku za wcześnie i długo przez to nie mogłam zajść w ciąże. Udało się dopiero po odstawieniu i potwierdzeniu owulacji u innego ginekologa. To nie jest takie hop siup, że się weźmie duphaston i cyk- ciąża. To nie są jakieś magiczne tabletki. Trzeba mieć faktyczne wskazanie do brania ich i przede wszystkim wiedzieć dokładnie kiedy występuje owulacja.
 
Zanim się będziesz starać o dziecko to unormuj problemy zdrowotne. Ja rozumiem chęć posiadania dziecka bo sama czekałam 6 lat ale zdrowie najważniejsze. Masz miesiąc okres więc coś jest nie tak i przestań się na własną rękę faszerować lekami bo tylko całkiem swoje zdrowie zrujnujesz 😔 Dla własnego zdrowia PRZESTAŃ i znajdź DOBREGO ginekologa.
 
Warto sprawdzić przyczynę nieregularnych miesiączek / przedłużających się krwawień. Mi lekarze długo przepisywali Duphaston na wywołanie (na przemian z Cyclonamine na zatrzymanie), aż któryś w końcu mądrzejszy wysłał mnie na badania hormonalne, no i wyszło bardzo wysokie TSH. Czyli przyczyną była choroba tarczycy. Duphaston działa doraźnie i wywołuje miesiączkę po odstawieniu, ale nie leczy choroby wywołującej problemy, jeśli taka istnieje.
 
reklama
Polecam wizytę u lekarza, serio kobieto? Myślisz, że okres to koncert życia? Najpierw unormuj cykle, a później staraj się o dziecko. Bardzo głupie jest to co robisz, bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz. Czytając takie posty wątpię, że niektórzy powinni mieć dzieci
 
Do góry