reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duphaston, owulacja, starania pomóżcie.

Justi1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2020
Postów
734
Hej kochane pomóżcie mi. W sierpniu miałam ciążę biochemiczną. 5 wrzesnia miałam krwawienia, dzis jest 19 dzień. w 15 dniu zrobiłam progesteron i wyszedł 0,10. Nie robiłam testów owu i nie wiem kiedy i czy w ogole była owulacja. Chciałabym zacząć brać duphaston aby wyregulowac okres i podtrzymać ciążę w razie czego, ale nie wiem kiedy zacząć go brać, czy nie zatrzyma on owulacji? Moje cykle sa nieregularne.. nie wiem czy powinnam zrobic ponownie badanie proga i ewentualnie kiedy. Boje sie, ze znów będzie ciąża biochemiczna jak nie wezmę duphastonu.😤🙉
 
reklama
Hej kochane pomóżcie mi. W sierpniu miałam ciążę biochemiczną. 5 wrzesnia miałam krwawienia, dzis jest 19 dzień. w 15 dniu zrobiłam progesteron i wyszedł 0,10. Nie robiłam testów owu i nie wiem kiedy i czy w ogole była owulacja. Chciałabym zacząć brać duphaston aby wyregulowac okres i podtrzymać ciążę w razie czego, ale nie wiem kiedy zacząć go brać, czy nie zatrzyma on owulacji? Moje cykle sa nieregularne.. nie wiem czy powinnam zrobic ponownie badanie proga i ewentualnie kiedy. Boje sie, ze znów będzie ciąża biochemiczna jak nie wezmę duphastonu.[emoji36][emoji86]
Ilu dniowe masz cykle? Jeśli masz nieregularne cykle to nikt Ci nie powie kiedy masz zrobić badanie proga. Jeśli masz 28dniowe to 21-22 dc możesz zrobić proga. Ewentualnie chodzić na monitoring choć to też pewności nie daje.

Co do duphastonu jak bierzesz 2x1 owulki nie zablokuje ale jak już będziesz brała większą dawkę dziennie to może ale nie musi zablokować. Zależy od organizmu. Czasami trzeba eksperymentowac. Mi np dupek 2x1 nie blokował owu.

A po co w 15dc robiłaś proga? To jest czas na owu a nie na badanie proga.
 
Ilu dniowe masz cykle? Jeśli masz nieregularne cykle to nikt Ci nie powie kiedy masz zrobić badanie proga. Jeśli masz 28dniowe to 21-22 dc możesz zrobić proga. Ewentualnie chodzić na monitoring choć to też pewności nie daje.

Co do duphastonu jak bierzesz 2x1 owulki nie zablokuje ale jak już będziesz brała większą dawkę dziennie to może ale nie musi zablokować. Zależy od organizmu. Czasami trzeba eksperymentowac. Mi np dupek 2x1 nie blokował owu.

A po co w 15dc robiłaś proga? To jest czas na owu a nie na badanie proga.
Wyszedł.mi w 9 dniu pozytywny test owulacyjny i przestalam je wtedy robić, ale to było rano. A podobno rano moga być fałszywie dodatnie, więc po badaniu proga wiem, że owulacji nie było wtedy. Cykle ok 32 dni ale są nieregularne. 20 i 21 miałam.plodny śluz, teraz go nie ma. Chciałabym wziąć duphaston ale nie chce zatrzymać owulki. Wczoraj test owu był ujemny.
 
Wyszedł.mi w 9 dniu pozytywny test owulacyjny i przestalam je wtedy robić, ale to było rano. A podobno rano moga być fałszywie dodatnie, więc po badaniu proga wiem, że owulacji nie było wtedy. Cykle ok 32 dni ale są nieregularne. 20 i 21 miałam.plodny śluz, teraz go nie ma. Chciałabym wziąć duphaston ale nie chce zatrzymać owulki. Wczoraj test owu był ujemny.
Powtórz proga i jak będzie niższy niż 10 to idź na wszelki wypadek do gin bo może jesteś dopiero przed owu. Po ciąży biochem organizm też musi dojść do siebie. Może coś Ci się po przesuwało a test owu pozytyw nie oznacza że owu będzie na 100%
 
Powtórz proga i jak będzie niższy niż 10 to idź na wszelki wypadek do gin bo może jesteś dopiero przed owu. Po ciąży biochem organizm też musi dojść do siebie. Może coś Ci się po przesuwało a test owu pozytyw nie oznacza że owu będzie na 100%
Dzięki, jutro na rano pojde zrobić, czytałam że powinno się na czczo.
 
reklama
Do góry