reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston w ciąży

Jumami

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Listopad 2018
Postów
156
Kochane dziewczyny,

Może Wy mi coś podpowiecie, albo przynajmniej podtrzymanie trochę na duchu.

Jestem obecnie w 13 tc.
Od 6 tc przyjmuję Duphaston 3x1.
Duphaston zaczęłam przyjmować ze względu na plamienie, które u mnie występowało przez kilka tyg.
Plamienie było spowodowane pękniętym naczynkiem na macicy. Lek, leżenie plackiem i od około miesiąca, plamienia odpukać nie mam.

Wizytę u gin. mam za 10 dni. Czyli to będzie 14+6 tc. Na tej wizycie zapewne będzie mi kazała Duphaston odstawić.
Właściwie mailowo już mi odpowiedziała, że jeżeli badania prenatalne (wykonywałam je u kogo innego) wyjdą dobrze, to mogę lek odstawiać stopniowo.

A ja mam stracha... Tzn. jeżeli nie ma potrzeby, to nie chcę przyjmować tego leku. Znam ewentualne skutki uboczne.

Ale boję się odstawienia Duphastonu na tym etapie ciąży.

W poprzedniej ciąży, inna lekarka kazała mi ten lek przyjmować do czasu pełnego wykształcenia się łożyska, konkretnie do 20 tc., z powodu bólu pleców jakie miałam na początku ciąży i ze względu na wcześniejsze poronienie (6 tydzień, ciąża biochemiczna).

Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale mam dylemat. Denerwuje mnie, że lekarze tak różnią się w swoich opiniach.

Dodam, że rozmawiałam przed chwilą z jednym gin. przez tel. i powiedział, że Duphaston zazwyczaj przepisuje się do 20 tc... A na forach, dziewczyny piszą jednak z reguły o tym 14.

I bądź tu człowieku mądry

Pozdrawiam 😘
 
reklama
Ok 14 TC łożysko już w pełni przejmuje funkcje i z regoly to czas do którego bierze się duphastonu czy luteinę. Jeśli wciąż stosuje się luteinę,to raczej że względu na szyjkę by ładnie trzymała. Myślę, że nie musisz się bać odstawic lek. Rozumiem twój strach, bo sama go miałam. Byłam po 2 poronieniach. Moja 3 ciąża, a pierwsza z urodzonym żywym dzieckiem. Do tego od 4tc do 14tc miałam plamienia, krwawienia takie, że nosiłam podpaski, skurcze, które trwały niemal całą ciążę.
Zaufaj jeśli nie lekarzowi, to swojej intuicji. A o obawach zawsze możesz powiedzieć lekarzowi. Może dla spokoju głowy pociągnie jeszcze leki

Dziękuję za wsparcie! Właśnie też cały czas byłam przekonana, że od 14 tc, łożysko przejmuje funkcje, ale nabadaniach prenatalnych, lekarka mnie poprawiła, że łożysko w pełni kształtuje się dopiero między 18-20 tc...
 
reklama
Ok 14 TC łożysko już w pełni przejmuje funkcje i z regoly to czas do którego bierze się duphastonu czy luteinę. Jeśli wciąż stosuje się luteinę,to raczej że względu na szyjkę by ładnie trzymała. Myślę, że nie musisz się bać odstawic lek. Rozumiem twój strach, bo sama go miałam. Byłam po 2 poronieniach. Moja 3 ciąża, a pierwsza z urodzonym żywym dzieckiem. Do tego od 4tc do 14tc miałam plamienia, krwawienia takie, że nosiłam podpaski, skurcze, które trwały niemal całą ciążę.
Zaufaj jeśli nie lekarzowi, to swojej intuicji. A o obawach zawsze możesz powiedzieć lekarzowi. Może dla spokoju głowy pociągnie jeszcze leki

Oczywiście współczuję bardzo straconych ciąż i gratuluję dzieciątka.
 
Na początku ciąży, nie pamiętam w którym tyg. dokładnie, mniej więcej 6-8, ból był dość konkretny. Od krzyża w kierunku brzucha. Plamienia odpukać żadnego w tej ciąży nie miałam. Pojechałam jak najszybciej do gin., zapisała mi właśnie Duphaston 2x1 i miałam też przyjmować Magne b6, nawet 6 tabletek dziennie. Zleciła badanie beta hcg, nie pamietam 2, albo i 3 razy. Bóle przeszły. Odpukać wszystko skończyło się dobrze. Trzymaj się! Głowa do góry.

Tego dnia straciłam ciążę ☹️
 
Do góry