reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston

Lucy97

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Grudzień 2019
Postów
1 390
Cześć dziewczyny,
lekarka przepisała mi duphaston na regulacje cyklu. Mam przyjmować od 1 dnia cyklu przez 20 dni. Tak zrobilam. Na początku cyklu pojawiło się plamienie, nadal brałam duphaston plamienie ustąpiło i brałam go nadal tak jak zaleciła lekarka. Odstawilam lek 20 dnia cyklu obecnie jestem już 14 dni po odstawieniu duphastonu i miesiączki nie nadal nie ma. Czy miała któraś tak? Nie mam obecnie czasu na wizytę u gin ponieważ dostałam nową pracę i nie chce od razu brać wolnego, a wiem ze to nie jest nic pilnego więc może wycisnąć podpowiecie. Widziałam że wszystkie biorą od 15 do 25 dnia, a nie tak jak ja dlatego tez założyłam nowy wątek.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
lekarka przepisała mi duphaston na regulacje cyklu. Mam przyjmować od 1 dnia cyklu przez 20 dni. Tak zrobilam. Na początku cyklu pojawiło się plamienie, nadal brałam duphaston plamienie ustąpiło i brałam go nadal tak jak zaleciła lekarka. Odstawilam lek 20 dnia cyklu obecnie jestem już 14 dni po odstawieniu duphastonu i miesiączki nie nadal nie ma. Czy miała któraś tak? Nie mam obecnie czasu na wizytę u gin ponieważ dostałam nową pracę i nie chce od razu brać wolnego, a wiem ze to nie jest nic pilnego więc może wycisnąć podpowiecie. Widziałam że wszystkie biorą od 15 do 25 dnia, a nie tak jak ja dlatego tez założyłam nowy wątek.
Szczerze, to pierwszy raz słyszę żeby duphaston brać od 1dc. Z tego co wiem to jest on potrzebny w drugiej fazie cyklu. W jakim celu masz go brać od 1dc, jeśli mogę zapytać?
 
Szczerze, to pierwszy raz słyszę żeby duphaston brać od 1dc. Z tego co wiem to jest on potrzebny w drugiej fazie cyklu. W jakim celu masz go brać od 1dc, jeśli mogę zapytać?
Lekarka mi powiedziała że tak ureguluje cykl. Pytałam dlaczego od pierwszego dnia mówiła że też można od 15 do 25 ale że zaleca mi od pierwszego dnia bo nie staram się o dziecko więc bez różnicy 🤷‍♀️🤷‍♀️.
 
Ja również pierwszy raz słyszę, by brać duphaston od początku cyklu.
Przecież w ten sposób blokujesz sobie owulację 🤷‍♀️, więc nic dziwnego że cykl Ci się teraz rozjechał.
Brany w ten sposób zadziała antykoncepcyjnie.
 
Ja również pierwszy raz słyszę, by brać duphaston od początku cyklu.
Przecież w ten sposób blokujesz sobie owulację 🤷‍♀️, więc nic dziwnego że cykl Ci się teraz rozjechał.
Brany w ten sposób zadziała antykoncepcyjnie

Cykl miał po niby po nim się poprawić a nic się nie zmieniło. Odstawilam 15 dni temu i cisza. 🤷‍♀️
 
Ja też tak brałam od 16 do 25 dc. Stracone miesiące. Blokowało owulację która była późniejsza. Koniec końców też czekałam tyle na okres.
 
Ja też tak brałam od 16 do 25 dc. Stracone miesiące. Blokowało owulację która była późniejsza. Koniec końców też czekałam tyle na okres.
Dziwne to wszystko bo pamiętam że jak brałam na wywołanie @ przez 7 dni to jakoś 5 dni po odstawieniu dostałam @. No nic widać że chyba mi to nie pomoże więc poczekam na okres i do był pierwszy i ostatni cykl z dupkiem 😅
 
Tylko biorąc go w pierwszej faize cyklu - zaburzasz równowagę hormonalną. Progesteron naturalnie rośnie w drugiej fazie lutealnej - i w momencie gdy nie ma ciąży spada i przychodzi @. Biorąc od 1dc Ty sprawiłaś, że nie było fazy folikularnej - tej przed owu, bo sztucznie dawałaś sygnał organizmowi jakby był w ciąży...
 
reklama
Tylko biorąc go w pierwszej faize cyklu - zaburzasz równowagę hormonalną. Progesteron naturalnie rośnie w drugiej fazie lutealnej - i w momencie gdy nie ma ciąży spada i przychodzi @. Biorąc od 1dc Ty sprawiłaś, że nie było fazy folikularnej - tej przed owu, bo sztucznie dawałaś sygnał organizmowi jakby był w ciąży...
Teraz to już całkiem nie wiem dlaczego mi go tak zaleciła no ale trudno. Teraz czekać na @ będę i będę 😅.
 
reklama
Do góry