reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston

Siwek1212

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
19 Luty 2018
Postów
116
Duphaston dopochwowo czy doustnie ? Biore od dwoch dni, wylądowałam u gina z silnymi bólami brzucha. Przepisał mi duphaston i zrozumialam ze jest on dopochwowo, dopiero dzisiaj przeczytałam ulotkę i czytam ze to lek doustny. Zdebialam... czy moglam sobie tym zaszkodzic? U lekarza bylam taka zdenerwowana, że może zle zrozumialam.sama nie wiem ;(((
 
reklama
Nie czytałaś ulotki przez zastosowaniem leku? Lekarz pewnie podał dawki etc, ale nie zmienia to faktu, że przez zastosowaniem leku, jakiegokolwiek, czyta się ulotkę: kiedy i w jakich okolicznościach należy go brać, bo niektóre trzeba na czczo, inne tylko podczas jedzenia, itp, itd. Wiesz, w takiej sytuacji, to ja bym się dopytała choćby farmaceuty, co trzeba by było zrobić.
 
Mam rozpisane jak brać itd, bylam przekonana że mam brać dopochwowo. Przede wszystkim wylądowałam u lekarza o godzinie 23 prawie, bylam tak zestresowalam ze jedyne o czym myslalam to zeby wziac te leki jak najszybciej zeby utrzymać ciaze. Zawsze czytam te pieprzenie ulotki, ale to było dla mnie tak traumatyczne przeżycie ze naprawde chcialam jak najszybciej do domu zeby wziac te leki.. A teraz jestem w czarnej dupie I nawet nie mogę dodzwonić się do gina
 
Podejdź do pierwszej z brzegu apteki, tam farmaceuta Ci powie czy mogłaś sobie zaszkodzić, czy lek w ogóle się wchłonął i w jakiej ilości. Ewentualnie farmaceuta podpowie co dalej robić.
 
Spokojnie, nic sie nie stało. Duphaston bierze się doustnie, nie dopochwowo. Na pewno sobie nie zaszkodziłaś tym, że zaaplikowałaś je tam gdzie nie trzeba. Ewentualnie wchłanianie jest inne.
 
Farmaceuta powiedzial, że nie zaszkodzi, ewentualnie moglo sie mniej wchłonąć. Teraz o 16 wezme doustnie.. Ale człowiek czasem jest głupi, ale to ten stres :/ z góry dziękuję za odpowiedzi ! Leze I odpoczywam ;*
 
reklama
reklama
Do góry