reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

duża aktywność podczas karmienia piersią

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez ty_grynio, 31 Styczeń 2011.

 1. ty_grynio

  ty_grynio Zaciekawiona BB

  Witam
  mój 6 miesieczny syn zawsze dużo sie rusza podczas karmienia piersią. Karmię głównie leżąc. On macha wolną ręką, chodzi nogami po moich brzuchu albo sie pręzy odpychając się od moich nóg itd. Nie wiem czy mam się czymś martwić ale czasem jego ruchowość nie pozwala na pełnowartościowe karmienie. Uspokajać sie zaczyna dopiero kiedy przychodzi sen lub czas na drzemke (po ok 10minutach)
  czy powinnam sie martwić?
   
 2. reklama
 3. Karolina Isio-Kurpińska

  Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

  Sześciomiesięczne dziecko ma już spore umiejętności ruchowe, więc je wykorzystuje. Ponadto w tym wieku powiększa się jego pole widzenia i coraz bardziej interesujący staje się otaczający świat. Wydaje mi się, że tym mozna tłumaczyć aktywnośc maluszka podczas jdzenia - dookoła tyle ciekawych rzeczy, że trudno się skupić tylko na piersi. Dobrym pomysłem może być ograniczenie bodźców podczas karmienia albo... przyzwyczajeni się do takiego zachowania. Im dziecko starsze, tym więcej spraw będzie ciekawszych niż jedzenie... Stanowczo natomiast odradzam martwienie się - ono nikomu nie robi dobrze, ani mamie, ani dziecku.
   

Poleć forum