reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duża aktywność podczas karmienia piersią

ty_grynio

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2009
Postów
48
Miasto
Kells
Witam
mój 6 miesieczny syn zawsze dużo sie rusza podczas karmienia piersią. Karmię głównie leżąc. On macha wolną ręką, chodzi nogami po moich brzuchu albo sie pręzy odpychając się od moich nóg itd. Nie wiem czy mam się czymś martwić ale czasem jego ruchowość nie pozwala na pełnowartościowe karmienie. Uspokajać sie zaczyna dopiero kiedy przychodzi sen lub czas na drzemke (po ok 10minutach)
czy powinnam sie martwić?
 
reklama
Sześciomiesięczne dziecko ma już spore umiejętności ruchowe, więc je wykorzystuje. Ponadto w tym wieku powiększa się jego pole widzenia i coraz bardziej interesujący staje się otaczający świat. Wydaje mi się, że tym mozna tłumaczyć aktywnośc maluszka podczas jdzenia - dookoła tyle ciekawych rzeczy, że trudno się skupić tylko na piersi. Dobrym pomysłem może być ograniczenie bodźców podczas karmienia albo... przyzwyczajeni się do takiego zachowania. Im dziecko starsze, tym więcej spraw będzie ciekawszych niż jedzenie... Stanowczo natomiast odradzam martwienie się - ono nikomu nie robi dobrze, ani mamie, ani dziecku.
 
Do góry