reklama

duża aktywność podczas karmienia piersią

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez ty_grynio, 31 Styczeń 2011.

1. ty_grynio

ty_grynio Zaciekawiona BB

Witam
    mój 6 miesieczny syn zawsze dużo sie rusza podczas karmienia piersią. Karmię głównie leżąc. On macha wolną ręką, chodzi nogami po moich brzuchu albo sie pręzy odpychając się od moich nóg itd. Nie wiem czy mam się czymś martwić ale czasem jego ruchowość nie pozwala na pełnowartościowe karmienie. Uspokajać sie zaczyna dopiero kiedy przychodzi sen lub czas na drzemke (po ok 10minutach)
    czy powinnam sie martwić?

2. reklama
  3. Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

Sześciomiesięczne dziecko ma już spore umiejętności ruchowe, więc je wykorzystuje. Ponadto w tym wieku powiększa się jego pole widzenia i coraz bardziej interesujący staje się otaczający świat. Wydaje mi się, że tym mozna tłumaczyć aktywnośc maluszka podczas jdzenia - dookoła tyle ciekawych rzeczy, że trudno się skupić tylko na piersi. Dobrym pomysłem może być ograniczenie bodźców podczas karmienia albo... przyzwyczajeni się do takiego zachowania. Im dziecko starsze, tym więcej spraw będzie ciekawszych niż jedzenie... Stanowczo natomiast odradzam martwienie się - ono nikomu nie robi dobrze, ani mamie, ani dziecku.

Poleć forum