reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duża asymetria piersi

taka_matka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Styczeń 2020
Postów
1 480
Witam. Jestem mamą 9-cio miesięcznej córeczki, którą nadal karmię piersią. Mój problem polega na tym, że ostatnio zauważyłam u siebie bardzo dużą asymetrię piersi. Okazało się, że różnica sięga rzędu dwóch rozmiarów. Dodam, że córka ma również asymetrię ułożeniową, z którą walczymy i od początku upodobała sobie bardziej jedną pierś, tą większą. Nawet jak robiłam usg, to lekarz zauważył tą asymetrię i się okazało, że ta preferowana (większa) ma znacznie więcej kanalików mlecznych niż ta, z której je mniej chętnie. Ja oczywiście przystawiam do obu piersi, na zmianę, ale z tej większej zjada więcej. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić? Aktualnie dobranie wygodnej bielizny graniczy z cudem.
 
reklama
A to nie jest tak, że po zakończeniu karmienia wszystko wróci do normy ? Może karmienie więcej ta mniejsza piersią rozkręci w nim laktację.
 
Jakbym czytała o sobie. Karmiłam córkę rok, z czego jedną pierś odrzuciła bardzo wcześnie, bo miałam uszkodzone kanaliki przez wcześniejszy zabieg na piersi. Za nic nie chciała z niej ssać, więc dałam sobie spokój i karmiłam tylko jedną. Różnica w wielkości była ogroooomna. Zawsze miałam lewą większą ale teraz nie mogłam na siebie patrzeć. Wyglądałam jak karykatura kobiety. Kupowałam większe staniki i jedną miseczkę wypełniałam wkładką, a i tak stanik zawsze się przesuwał w niekontrolowany sposób. Ku pocieszeniu wszystko wróciło do normy po jakimś czasie od zaprzestania karmienia.
 
Jakbym czytała o sobie. Karmiłam córkę rok, z czego jedną pierś odrzuciła bardzo wcześnie, bo miałam uszkodzone kanaliki przez wcześniejszy zabieg na piersi. Za nic nie chciała z niej ssać, więc dałam sobie spokój i karmiłam tylko jedną. Różnica w wielkości była ogroooomna. Zawsze miałam lewą większą ale teraz nie mogłam na siebie patrzeć. Wyglądałam jak karykatura kobiety. Kupowałam większe staniki i jedną miseczkę wypełniałam wkładką, a i tak stanik zawsze się przesuwał w niekontrolowany sposób. Ku pocieszeniu wszystko wróciło do normy po jakimś czasie od zaprzestania karmienia.
Dzięki Ci bardzo za tego posta. Czyli jest nadzieja, że to już tak nie zostanie😁
 
Do góry