reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Duża próchnica u 2 letniego dziecka - jak leczyć?

Kasiulka_1980

Mama Hani i Mai :-)
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Moja córka ma obecnie 2 latka i 4 miesiące. Od samego początku miała bardzo słabe zęby. Próchnica na jedynce wyszła niemal od razu. Ząbek był zalapisowany, reszta zalakierowana, mimo to próchnica posunęła się dalej na wszystkie zęby - próchnicę widać już nawet na czwórkach.

Mam pytanie odnośnie leczenia - jak to wygląda u tak małego dziecka?

Wiem, że to nie będzie łatwe, bo widziałam jak miała lapisowany ząbek, ledwo ją można było utrzymać na fotelu, więc nie wyobrażam sobie "borowania" w jej przypadku.

Proszę Panią o jakąś poradę

reklama

Katarzyna Buss-Maleszka

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Moja córka ma obecnie 2 latka i 4 miesiące. Od samego początku miała bardzo słabe zęby. Próchnica na jedynce wyszła niemal od razu. Ząbek był zalapisowany, reszta zalakierowana, mimo to próchnica posunęła się dalej na wszystkie zęby - próchnicę widać już nawet na czwórkach.

Mam pytanie odnośnie leczenia - jak to wygląda u tak małego dziecka?

Wiem, że to nie będzie łatwe, bo widziałam jak miała lapisowany ząbek, ledwo ją można było utrzymać na fotelu, więc nie wyobrażam sobie "borowania" w jej przypadku.

Proszę Panią o jakąś poradę
Witaj
Zazwyczaj nawet takie małe dzieci ładnie współpracują na wizycie i można u nich wykonać wszystko nawet "borowanie", wszystko zależy od podejścia rodzica(jego pewności co do słuszności postępowania) i stomatologa.

Najlepsza porada to w Waszym przypadku jak najszybsza wizyta u dentysty.

Daj znać jak było po.
Pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Za duża macica w stosunku do wieku ciąży Potrzebuję porady 6
D Za duża waga u niemowlaka kp Niemowlaki 12
H Za duża główka ? Zdrowie 10
IzaVarsovie Duża baza imion !!! Wrześniowe mamy 2018 1
J pilne duża waga a ciążą Potrzebuję porady 3
Agunia1985 Macica zbyt duża do wieku ciąży. Porady położnej 1
ty_grynio duża aktywność podczas karmienia piersią Porady - rozwój i zdrowie dzieci 1
eowyna Duża mama i duże rozstępy :( Duże jest piękne 34
P Duża ilość kupek Żywienie 6
B Duża wrażliwość niemowlaka Rozwój i zabawy 2
G Czy to próchnica? Potrzebuję porady 2
A Próchnica u 1,5 rocznego dziecka a fluoryzacja Zdrowe zęby - porady dentysty 2
8 Próchnica u dwulatka. Czy to możliwe? Zdrowe zęby - porady dentysty 1
NieTakaMłodaMama "Strzelił" kręgosłup u 2,5 letniego dziecka Potrzebuję porady 3
A Tort dla 5 letniego dziecka Przedszkolaki 1
T Do jakiej szkoły wysłać 16 letniego syna w Warszawie? Warszawa 9
K Szukam niani do 2-letniego dzecka Potrzebuję porady 2
mrozik_j 30 tys na operację w Paryżu 5 letniego Mikołaja Możesz pomóc...zobacz 0
S Dylemat samotnej matki 4-letniego synka Wychowanie 17
A co poradzic na 11-sto letniego pasierba Macochy 4
kasianal1 problem u 2,5 letniego synka c.d Archiwum 2 - 3 latki 0
kasianal1 problem u 2,5 letniego synka Roczniaki i dwulatki 3