reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duża waga dziecka

reklama
Czy ja wiem czy 3300 to takie duże dziecko 🙄 Do terminu masz tylko 2 tyg. Z tego co wiem dziecko w ostatnim miesiącu przybiera 100-150 gram tygodniowo, czyli w 'najgorszym' dla Ciebie wypadku to jakieś 300gram. Jeśli usg się nie myli (a myli się bardzo często) to w listopadzie przytulisz różowe 3600 :)
Juz bym chciała przytulić 😃 ta waga mnie martwi nawet 3600 bo stresuje sie że będę miała ciężki porod przy dużej wadze dziecka. Ja duzo w ciąży nie przytylam więc nie wiem skąd taka waga dziecka.
 
Z tą wagą to czasami jest loteria. Mi lekarz w 36tc powiedział, że mała waży 3200 i urodzi się pewnie 3600. A urodziła się w 39+2 z wagą 3390.
Wydaje mi się, że nawet jeśli u Ciebie jest faktycznie 3310 to nie jest jeszcze tak dużo. Przecież możesz urodzić w każdej chwili.
Mi to tak powiedzial lekarz bezpośrednio jakbym miała urodzić grubasa ze dziecko ma puliki pokryte tłuszczem i raczki też ze ma pokryte tłuszczem, źle się poczułam ogólnie jak do mnie powiedzial no niech pani popatrzy Jakie dziecko jest duże i spojrzy na jej pulasy i rączki ile mają tłuszczu
 
Mi to tak powiedzial lekarz bezpośrednio jakbym miała urodzić grubasa ze dziecko ma puliki pokryte tłuszczem i raczki też ze ma pokryte tłuszczem, źle się poczułam ogólnie jak do mnie powiedzial no niech pani popatrzy Jakie dziecko jest duże i spojrzy na jej pulasy i rączki ile mają tłuszczu

No ale skąd on wie że dziecko jest " tłuste"?
 
Nie wiem bo zdjęciu z USG ze pulasy ma zwisajace

Nie przejmuj się lekarzem.
Mój synek był ciężki ale nie był grubasem 🤷🏻‍♀️ nic mu się zwisało. Oczywiście czuć było ta wagę jak się go nosiło, i oczywiście różnił się od innych dzieci wielkością ale na buzi i rączkach był normalny.
Może Twój lekarz przesadza. Nie wiem czy na USG widać takie rzeczy 🤷🏻‍♀️ a Ty widzisz na zdjęciu?
 
Nie przejmuj się lekarzem.
Mój synek był ciężki ale nie był grubasem 🤷🏻‍♀️ nic mu się zwisało. Oczywiście czuć było ta wagę jak się go nosiło, i oczywiście różnił się od innych dzieci wielkością ale na buzi i rączkach był normalny.
Może Twój lekarz przesadza. Nie wiem czy na USG widać takie rzeczy 🤷🏻‍♀️ a Ty widzisz na zdjęciu?
 
reklama
Juz bym chciała przytulić 😃 ta waga mnie martwi nawet 3600 bo stresuje sie że będę miała ciężki porod przy dużej wadze dziecka. Ja duzo w ciąży nie przytylam więc nie wiem skąd taka waga dziecka.
jak rodziłam syna 3850 to lekarz mi powiedział, że waga dziecka z reguły nie wpływa na jakość porodu. Mówił, że kobiety rodzące dzieci w przedziale 3500-4500 mają łatwiejsze porodu niż te z mniejszymi dziećmi. Nie ma na to reguły. Łatwo powiedzieć nie stresuj się za wczasy, ale jeśli tylko potrafisz, to się tym nie martw. Błąd pomiaru (bo waga jest szacowana) to +/- 500g. Myślę, że poradzisz sobie. A większy bobas też ma plusy
 
Do góry