reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duża waga dziecka

Widzialam na USG w 4 d że rzeczywiście pulaski ma duże wyśle zdjęcie usg
 

Załączniki

  • IMG_20221024_163001.jpg
    IMG_20221024_163001.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 102
reklama
jak rodziłam syna 3850 to lekarz mi powiedział, że waga dziecka z reguły nie wpływa na jakość porodu. Mówił, że kobiety rodzące dzieci w przedziale 3500-4500 mają łatwiejsze porodu niż te z mniejszymi dziećmi. Nie ma na to reguły. Łatwo powiedzieć nie stresuj się za wczasy, ale jeśli tylko potrafisz, to się tym nie martw. Błąd pomiaru (bo waga jest szacowana) to +/- 500g. Myślę, że poradzisz sobie. A większy bobas też ma plusy
Właśnie +- 500 g to ona teraz może mieć 2800,3310 albo 3810 i to mnie martwi tym bardziej że byłam już nastawiona na mniejsze dziecko tym bardziej że dziewczynki zazywyczaj są drobniutkie
 
Juz bym chciała przytulić 😃 ta waga mnie martwi nawet 3600 bo stresuje sie że będę miała ciężki porod przy dużej wadze dziecka. Ja duzo w ciąży nie przytylam więc nie wiem skąd taka waga dziecka.
Ja urodziłam 3900 :) siłami natury! Pierwsze dziecko, i nie pękłam ani nie bylam nacinana. Także da się :) a wielorodki zawsze mi mówiły że po drugim każde kolejne to tylko kliknięcie 😁
 
Wydaje mi się, że dużą rolę przy porodzie ma opieka i nadzór położnej. Ja trafiłam na taką co mnie tam co chwilę masowała i naciągała 🙈 pierwszy poród, sn, po prawie 4 tygodniach leżenia, prawie 3300 i też bez nacięcia i bez pęknięcia :)
 
Juz bym chciała przytulić 😃 ta waga mnie martwi nawet 3600 bo stresuje sie że będę miała ciężki porod przy dużej wadze dziecka. Ja duzo w ciąży nie przytylam więc nie wiem skąd taka waga dziecka.
rodziłam we wtorek. W 37 tygodniu waga prognozowana Ok. 3450, rozwarcie 2.5-3cm i szyjka miękka podatna. Urodziłam 18.10, termin na 23.10. Mała 3740 i 57cm. Pojechałam jak skurcze były co 7 minut. W szpitalu byłam o 21, o 22.14 urodziłam :) był to
Drugi poród, pierwszy poród - synek miał 4100 i 59cm. Ale tutaj tak ja prawdę najbardziej trzeba patrzeć na obwód główki 🙈 syn mimo, ze większy miał obwód główki 35cm, teraz córeczka 36.
Podsumowując różnicy w bolu nie odczułam .. bolało tak samo.. jedyny plus taki, ze tutaj przy drugim dziecku znacznie krótszy poród. Pierwsza faza 2h, druga M- parte 9minut
 
Nie masz wplywu na to z jaką waga urodzi sie coreczka, pozostalo tylko czekac do porodu:) to ze to dziewczynka nie znaczy ze musi byc drobniejsza czy lżejsza od chlopcow, przykladowo moj syn przenoszony o tydzien nie dobil nawet do 3 kg, corka zapowiadana na malutkie dziecie owszem mierzyla 51cm tyle co brat ale urodzona tydzien przed terminem wazyla 3250g. Takze naprawde nie nastawiaj sie na nic
 
Powiedzial mi ze jestem w 38 tygodniu plus 3 dni termin mam na 8 listopada wcześniej mi mówił ze na 4 listopada. Pomiary główki, nozki brzuszka wszystko dobrze.
Nie martw się wagą, ja myślę, że waga jest bardzo ok :). Rodziłaś :), ja też i smiało moge powiedziec, że dzieci z wagą +3,5 kg rodzi się lepiej niz te poniżej 3,5 kg.
 
reklama
Do góry