reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duża waga dziecka

Te zdjęcia 3d też mocno przeklamuja, nasz synuś miał mieć jakis gigantyczny nos, a ma zupełnie normalny, piękny zgrabny nosek, więc do pultynek też nie przywiazywalabym wagi :)
 
reklama
Też minsie wydaje że to wszystko jest powiększone strasznie. Mam zdjęcie syna z 10 lat temu i też na nim ma duże puliki i duży nos. A urodził się i tak nie wyglądał. Tylko mi też chodzi o tą wagę.
Te zdjęcia 3d też mocno przeklamuja, nasz synuś miał mieć jakis gigantyczny nos, a ma zupełnie normalny, piękny zgrabny nosek, więc do pultynek też nie przywiazywalabym wagi :)
 
Witam. Wlasnie wracam od lekarza. Jestem w 38tygodniu +3 dni wagowo moja córeczka ma już 3310 g lekarz mówi że jest duza, że jej pulasy są pokryte tkanka tłuszczowa i rączki też. Zmartwilo mnie to bo myslalam ze malutka będzie i ze porod będę miała lekki a teraz to się stresuje. Mój starszy syn urodzil sie 12 lat temu 2 tygodnie przed terminem i mial 2430 a młodszy syn 10 lat temu i 11 dni po terminie i mial 3475kg.Miałam robiona krzywe cukrowa ale wymiotowalam też przy tym więc może wynik też nie byl prawidłowy. Zmartwilam sie bardzo tą wagą. Rozwarcia jeszcze nie mam do porodu. Lekarz mi powiedział że jak przeniosę ciaze i urodze po terminie to waga dziecka może mieć 4 kg.
Ja w 38+3 miałam wagę córki 3700. Na następny dzień urodziła się czyli w 38+4 i ważyła 3600. Żaden lekarz ani w ciąży przy USG ani po porodzie nie komentował że jakoś wyjątkowo jest duża. Cieszyłam się że ma ładną wagę niż miałoby być odwrotnie.
 
Ja wszystko rozumiem tylko lekarz tak do mnie powiedział jakbym miała grubasa urodzić, był naprawde niemily
Olej lekarza i skup sie na sobie i dziecku. Co z tego ze moze miec pulchne policzki, raczki itd, to nic nie zmienia, gdyby ten sam lekarz powiedzial Ci " alez z tej dziewczynki malutki pulpecik" wogole nie myslalabys zeby sie przejmowac czymkolwiek. Serio za bardzo wzielas to do siebie, pomijając ze waga dziecka na usg to tylko obliczenia na podstawie innych parametrow, nie daje zadnych gwaracji.
 
Ja wszystko rozumiem tylko lekarz tak do mnie powiedział jakbym miała grubasa urodzić, był naprawde niemily
To już problem z lekarzem masz, że jest niemiły, bo z bobasem to wyluzuj, ona naprawdę nie waży tak dużo! Mogłaś dopytać doktora czy to za duża waga, czemu tak mówi, może w ogóle miał co innego na myśli, albo nawet nic na myśli nie miał 😅
A jakie miałaś objawy cukrzycy?
Tak jak opisywałam ci wcześniej - tylko ketony w moczu i duża waga małej, ona wyprzedzała wagą o 3 tygodnie swój "wiek". No i brzuszek miała nieproporcjonalnie duży - to podobno też objaw cukrzycy u matki. A jak już zaczął doktor szukać przyczyny i mierzylam cukry glukometrem no to te za wysokie wartości. Ale nie wmawiają sobie od razu cukrzycy, bo mała z tego co piszesz nie jest taka wielka 🙂 ale oczywiście możesz sobie to sprawdzić dla spokoju ducha. Czasem też lepiej sprawdzić niż potem pluć sobie w brodę 🙂
 
reklama
To już problem z lekarzem masz, że jest niemiły, bo z bobasem to wyluzuj, ona naprawdę nie waży tak dużo! Mogłaś dopytać doktora czy to za duża waga, czemu tak mówi, może w ogóle miał co innego na myśli, albo nawet nic na myśli nie miał 😅

Tak jak opisywałam ci wcześniej - tylko ketony w moczu i duża waga małej, ona wyprzedzała wagą o 3 tygodnie swój "wiek". No i brzuszek miała nieproporcjonalnie duży - to podobno też objaw cukrzycy u matki. A jak już zaczął doktor szukać przyczyny i mierzylam cukry glukometrem no to te za wysokie wartości. Ale nie wmawiają sobie od razu cukrzycy, bo mała z tego co piszesz nie jest taka wielka 🙂 ale oczywiście możesz sobie to sprawdzić dla spokoju ducha. Czasem też lepiej sprawdzić niż potem pluć sobie w brodę 🙂
Rozumiem, on mi nic nie mowil tylko to że dziecko jest duże że jej poliki są pokryte tkanka tluszczowa i rączki, byl wogole niemily dla mnie w ten dzień. On tak do mnie powiedział jakbym miala grube dziecko urodzić bo ja aż taka tęga nie jestem ważę 71 kg. U mnie z ta waga to było różnie skakala mi bardzo od tego czasu jak odstawilam tabletki antykoncepcyjne a zanim zaszłam w ciaze rok czasu prawie nie bralam tabletek i już wtedy zaczęłam tyć. Kiedy odstawilam tabletki ważyłam 58 kg teraz ważę 70,ale w ciąży dużo nie przytyłam.Nogi mi zaczynaja też puchnac, z pierwszym synem puchly mi już od od połowy ciazy a z drugim synem pod koniec ciąży, teraz też jest tak podobnie gdzieś od 4 tygodni mi zaczęły puchnac w kostkach.
 
reklama
Do góry