reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duże czyli wysokie

walonienka

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Maj 2012
Postów
94
Nie znalazłam podobnego tematu więc..

nalezę do kobiet bardzo wysokich.
Jestem ciekawa czy znajdą się tutaj tez takie kobiety / mamy.

Jak sobie radzicie z doborem ubrań w sklepach?
W ostatnich latach się to poprawiło ale mimo wszystko mam problem z dobraniem spodni czy bluzek, które miałby odpowiednio długie nogawki i rękawy.

A jak u was z butami.
ja niestety najpierw pytam o to czy w ogóle jest mój rozmiar. I często z tych fasonów które mi się podobają po prostu nie ma rozmiaru :-(
 
reklama
Witaj!

Ja też należę do kobiet wysokich - mam 180 cm wzrostu i do szczupłych nie należę...jesli chodzi o ubrania to najgorzej jest u mnie ze spodniami bo jestem długa i szeroka w biodrach. Często muszę np. zamówić w sklepie parę spodni, żeby mi przywieźli, wtedy mierzę je jak już przywioząi jak są ok to kupuję. Ale często jest są niedobre i Pani sprzedawczyni mówi, że już większych/dłuższych nie mają ;/
Jesli chodzi o buty to ja nie mam problemu z zakupem, noszę rozmiar 39 (buty letnie) i 40 (buty zimowe). Raz mi się chyba zdarzyło że nie było rozmiaru butów, które mi się podobały.


A mogę zapytać, ile Ty masz wzrostu, skoro masz spore problemy z zakupem odzieży/obuwia???
 
:-)

Ja mam o 6cm więcej od Ciebie (na chwilę obecną jestem już tylko wysoka bo ostatnio schudłam) ale stopa niestety o 3-4 numery większa od Twojej.
Teraz poluję na drewniaki ale wszystkie dobre na długość są męskie i niestety straszliwie szerokie.

Nadal mam problem z doborem spodni bo poza tym ,że muszę mieć długie nogawki i tez szerokie w biodrach to także szerokie w udach a za to w talii wąskie - no i to już jest wyczyn znaleźć fason , który by pasował.

właściwie z tego powodu przestałam chodzić do sklepów a wyszukuje okazje w internecie.
 
Witajcie :D 184cm wzrostu i sporo wagi :) Stópka 42, Deichmann ratuje ile może.

Żałuję, że tuniki nie układają się tak dobrze jak na niższych - wymiarowych. Ale mimo wszystko uważam, że wysokie (bardzo) kobiety są najpiękniejsze na świecie :) Pozdrawiam! :)
 
hej, u mnie 181 cm wzrostu, stopka 41-42. W latach mlodzienczych w PL byla tragedia aby ubrac wysoka dziewczyne. Ubolewalam bardzo nad tym bo chodzilam w tym co bylo n amnie dobre a nie w tym co mi sie podobalo ..;/
Aktualnie mieszkam w UK. Tu nie mam problemu zadnego, sklepy robia przerozne dlugosci spodni, ubran ogolnie. Prawie kazdy sklep ma sekcje TALL, dla wysokich. Ze sklepow angielskich ktore sa tez w polsce a maja sekcje dla wysokich to New Look, Next. Marks and spencer kazde spodnie robi w 3 dlugosciach:short, regular i long. Sklep w ktorym czest kupuje ale nie ma go w PL to LOng Tall Sally. Mozecie zerknac na ich strone. Nie wiem czy wysylaja za granice. z butami troche gorzej ale to nie dlatego ze rozmiaru ciezko dostac, ogolnie taka duza stopa nie podoba mi sie i nie jestem zadowolona ze takowa posiadam ;) no ale co zrobic.. pozdrawiam wszystkie duze kobitki
 
generalnie to ja też lubię siebie :-D
nawet z tymi długimi stopami.

W Deichmannie czasami kupuje , choć niestety oni często mają fasony, które nie do końca mi podchodzą no i są ze sztucznej skóry i odparzają stopy.

Dzięki za info o TKMaxx od niedawna jest w PL, może poszukam tam ciuszków.


A chodzicie w długich sukienkach?
Bo ja latem bardzo często ale by sie zaopatrzyć w na prawdę długą to trzeba było się troszkę namęczyć.

A co do bluzek jeszcze to te odcinane w pasie albo taliowane... zawsze talia pod biustem mi wychodzi :-D
 
To i ja się przyłączę :-) 182 cm, o wadze jak narazie nie wspomnę :szok::rofl2: Chociaż prawdę mówiąc waga choc pokaźna mniej mnie irytuje niż wzrost :-D Buty normalnie 41 ,42 rzadko i raczej letnie( nie nawidzę jak mi paluch z klapka wystaje :oo:;-) ) Jeśi chodzi o spodnie to z racji dupska h&m raczej odpada( rzadko coś trafię) i najczęściej jest to c&a. Zatem witajcie :happy:
 
:) jeszcze

Ja to poluję na sukienki na allegro.

albo kupuje dwie takie same i zszywam w jedną :tak::-D


a jak z facetami?? Macie wyższych , niższych?
U mnie różnie bywało ;-)


No i pamiętam pytania znajomych - gdzie ty sobie faceta znajdziesz?
 
Mój facet jest na szczęście wyższy, ale niższy też był jeden czy dwóch, a co tam :) Jak szpile założę to jestem wyższa.

Też uważacie, że z naszym wzrostem te kilka cm szpilek nie robi różnicy? :) Mi zupełnie
 
reklama
Do góry