reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duże dziecko, a poród siłami natury

Eva87

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Styczeń 2015
Postów
81
Miasto
Śląsk
Witajcie!
Bardzo, bardzo mi zależy na porodzie siłami natury, a moja córeczka jest dość duża. W 31 tc wg wymiarów uśrednionych była 2 tygodnie starsza (wychodził wiek ciążowy 33 t), ale jakby wziąć sam wymiar główki i nóżek (brzuszek był mniejszy) to jest starsza nawet o 3-4 tygodnie.
W 31 t 4 d ważyła już 2200 g. Miałam monitoring cyklu, więc to nie jest kwestia przesunięcia owulacji. Nie mam też cukrzycy i nie przytyłam dużo (tak w normie).
Lekarka mówi, że jeszcze nie wszystko przesądzone, że mam się nie martwić, że może po prostu córcia urodzi się wcześniej albo potem "przystopuje" się wzrost. Mam też wysokich rodziców, ojciec dziecka bardzo wysoki, więc być może to sprawa genetyczna. W każdym razie zdrowotnie jest wszystko OK, dziecko jest ułożone główkowo i oprócz dużego dziecka nie ma żadnych wskazań do cesarki. Zwłaszcza że miałam zawsze dość szerokie biodra (przed ciążą około 95-100 cm), więc anatomicznie nie powinno być kłopotu.

Jednak chciałabym zapytać tutaj czy któraś z Was dała radę urodzić siłami natury duże dziecko (i jak duże)? :)
Dodajcie otuchy....
 
reklama
Też nastawiłam się na poród naturalny w 31 tc ważyło maleństwo 2300, ale niestety postępu w porodzie nie było raptem 4 cm rozwarcia i na tym się zatrzymało :baffled:trzymali mnie do ostatniej chwili z bólami brzuszno-krzyżowymi i to baaardzo długo bo myśleli, że się ruszy ale nic z tego :angry:no i odbyła się cesarka, jednogłośnie stwierdzili że był za duży na sn 4080/58 a myślałam że dam radę. A Tobie życzę powodzenia z porodem sn, oby się udało :-)pozdrawiam
 
ja urodziłam synka 4600/60cm siłami natury trochę wspomagana oksytocyną II faza porodu 3h 40' z czego 40 minut parte. Ja jestem z natury nie duża (50kg na nie całe 170cm) i biodra mam raczej nie szerokie. Moim zdaniem jeżeli są poważne wskazania do cesarki nie ma co się upierać przy cc bo zdrowie mamy i dziecka sąnajważniejsz
 
Uważam, że nie masz się czym przejmować ;) o cesarce mogą zdecydować w trakcie porodu, a moim zdaniem warto spróbować sn. Zresztą nigdy do końca nie wiadomo jak duże będzie dziecko.
Ja urodziłam córcię w 41 tyg. siłami natury. 'Mała' ważyła 4250g i 60cm, a na porodówce spędziłam raptem 1,5 godz. Pierwsze słowa polożnej to 'ale ciężka!', jak mi potem powiedziały żebym zgadła ile waży to palnełam 5kg :D (Nawiasem powiem, że jestem święcie przkonana, że pomogła mi herbatka z liści malin pita litrami przez ostatni miesiąc ciąży :D ) Ja jestem wysoka, ale raczej szczupła. Za to zaraz po mnie rodziła drobniejsza dziewczyna i urodziła też dość szybko syna, który miał 4800 :p
 
Ostatnia edycja:
Jak poród będzie dobrze przebiegał i nabierał tempa to urodzisz sn, ja przy planowanej drugiej dzidzi też będę chciała rodzić sn, a czy mi się uda...daj Boże :)
 
Podobno wzmacia mięśnie macicy dzięki czemu poród może być sprawniejszy i szybszy. Mi sprzedała to moja kuzynka, która porównując swoje porody wielbiła tę herbatkę pod niebiosa :D położne mówiły 'nie zaszkodzi, a pomóc może'. Inni mogą się śmiać, ale ja tam wierzę w jej właściwosci ;) poczytaj sobie w necie, jest mnóstwo artykułów. Ja zaczęłam pić w 36 tyg po szklance dziennie, a jak skończyłam 37 to piłam w zasadzie tylko to :)
 
reklama
Duże dziecko też da radę urodzić sn. Ciocia moja urodziła chłopczyka 4550. Nie było łatwo ale dała radę. Ona szczupła kobietka jest a poszło. Znowu ja większa jestem a miałam problem z urodzeniem synka 3450. To chyba zależy na prawdę od przebiegu porodu. Na pewno będzie dobrze
:)
 
Do góry