reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duże dziecko

Dołączył(a)
18 Listopad 2007
Postów
1
Witam serdecznie.
Mam małe (duże) zmartwienie. Niepokoi mnie tempo w jakim rośnie mój synek. Gdy się urodził miał 55 cm. Teraz ma 4 m-ce i 73 cm. Nie jest pulchny ( 7,300 ). Czy mam sie niepokoić?
 
reklama
Marta a czy ty lub mąż jesteście wysocy?Może synek odziedziczył po kims w rodzinie duży wzrost.Jeśli przybywa dobrze na wadze o myślę że niema się czym martwić.
 
Marta, podawaj mu vit D, ewentualnie po konsultacji z pediatrą wapno.
a swoja drogą - istnieje duże prawdopodobieństwo że został trochę źle zmierzony po porodzie, zawsze mógł miec o te 2-3 cm wiecej
 
to mozna powiedziec ze ja mam ten sam problem . mały jak sie urodził miał 53 cm , a teraz wyglada jakby miał z pół roku, ubrankana 80 cm huz sa w sam raz. tlumacze sobie ze ma geny po pra pra dziaku ktory miał ponad 2 m wzrostu, ale tak powaznie wydaje mi sie ze nie ma sie czymmartwic. Pozdrawiam
 
Mój syn skończł właśnie 5 miesięcy ma 75 cm i waży 10 kg - nie m8eści się na siatkacg centylowych ale nie jest gruby, ma tylko pulchniutkie udeńka i policzki ;). pediatra mówi, że rozwija sie bardzo dobrze i nic mu nie jest po prostu tak ma ;)
 
Mój też jest taki wysoki -jak miał 4 miesiące to 7400 i 72 cm. Teraz już nie miesci się w ubranka 74. a ja mam tylko 155 cm wzrostu. Za to tatuś jest wysoki. Ale co się dziwić jak się duży urodził. Prawidłowo przybiera na wadze. Nawet wydaje mi się drobny -tylko wysoki. Lekarze nic nie mówili na jego wzrost-mimo iż nie miesci sie w siatce. Jest zdrowym i pogodnym dzieckiem. Sporo je i pewnie dlatego tak rośnie.
 
zawsze można sprawdzić z siatka centylowa czy sa jakies nieprawidłowości, ale u mnie mały tez bardzo szybko rósł teraz ma 2 latka i trosze przystopował :))
 
Witajcie, cieszę się, że poruszyłyście ten temat. My byliśmy w zeszłym tygodniu z naszym synkiem na szczepieniu. Maksio ma 4 miesiące mierzy 71 cm i waży 7.300 też się baliśmy że rośnie troszke za szybko. Gdy się urodził miał 56cm i ważył 3.500 ja mam 170cm wzrostu a mój mąż 176. Uspokoiłyście mnie troszkę :) Pozdrawiam wszystkie mamuśki "dużych" dzieci :)
 
Witam.

Ja mam wielką panne. Ma 4 miesiące i tydzien i 2 tyg ważyła 9100g i mierzyła 77 cm. Mam nadzieje, że mi przystopuje.
 
reklama
Moja dziewczynka też z tych dużych. Ma 7,5 m-ca i ok. 9 kg. Urodziła sią 3600 i 55 cm. Na początku miałam inny problem bo po wyjściu ze szpitala spadła do 2900 i chciała ją pediatra skierować do szpitala. Myślałam wtedy, że umrę z rozpaczy więc teraz kiedy tak ładnie przybiera to tylko się cieszyć. Oczywiście trzeba wagę kontrolować i jak mówi lekarka "nie przekarmiać, nie przekarmiać"
 
Do góry