reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duże gazy u miesięcznego dziecka - jak pomóc?

reklama
Z tego co wiem to dobry jest espumisan, tylko nie jestem pewna czy można go stosować u miesięcznego dziecka – chyba dopiero od drugiego miesiąca życia. Najlepiej zapytaj w aptece o ten lek albo o coś o podobnym działaniu. W naszym przypadku woda koperkowa działał tak sobie. Ja dałam synkowi (miał wtedy 4 miesiące) espumisan i problem zniknął.
 
Noela: dziecko które przeszło z mleka mamy na mleko mm może mieć gazy, również zaparcia bo przewód pokarmowy musi się przystosować do mleka którego skład jest inny niż mleka mamy przede wszystkim nie ma w nich związków które ułatwiają trawienie, jak to mam miejsce w przypadku mleka mamy.Debridad jest lekiem każdorazowo jego stosowanie powinno być pod kontrolą lekarza, gazy na pewno nie są wskazaniem do jego stosowania, nie są one również objawem nietolerancji ani alergii.
Doris87: miesięczne dziecko może mieć podany espumisan to lek który nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego i wydalany w niezmienionej postaci.
Kania78: Gripe water to wyciąg z kopru włoskiego jednym dzieciom pomaga innym nie.
Warto też masować brzuszek kolistymi ruchami w przeciwną stronę do wskazówek zegara.
 
Ostatnia edycja:
Ja do tej pory mojemu dziecku jak coś to daję w kropelkach espumisan i pomaga dość szybko. A też nieraz nie dało się wytrzymać płakał i do tego czasem zapach niesamowity
 
Do góry