reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUŻE RODZINY 3+ część 2

Mamunia - jedziemy na krótko - w sumie 5 dni, organizujemy sobie wszystko sami, to znaczy lot, noclegi i wypożyczenie auta. Zdecydowaliśmy, że zabierzemy najstarszego - prawie 7 latka, on jedyny na pewno coś zapamięta i wyniesie z tej podróży. Chcemy zobaczyć wszystkie ważne miejsca, ale bez ciśnienia.
Chrząszczyk - współczuję synowi, problemy ze skórą są naprawdę wkurzające. Ja będziesz miała ochotę spróbować z protopicem robionym na zamówienie (wersja o takim samy działaniu, ale prawie 5 razy tańsza) to mogę Ci podesłać recepturę. Zapytasz sama w swojej aptece za ile Ci to zrobią.


Przy okazji pochwalę się, jakie to ja mam "szczęście". Jestem na liście oczekujących do operacji stawu biodrowego (obecnie chodzę o kuli), termin oczekiwania dwa lata, ja zapisałam się w marcu tego roku, więc muszę czekać do marca 2020. W tym tygodniu zadzwonili do mnie ze szpitala, że mają wolne miejsce na... przyszły tydzień! Niestety musiałam odmówić, bo: 1) ten wyjazd do Izraela - w przyszłym tygodniu, a jakże! 2) jestem mocno przeziębiona i nie wiadomo, czy by mnie zakwalifikowali, 3) nie dałabym rady ogarnąć opieki dla piątki dzieciaków na nie wiadomo jak długi czas, i jeszcze okres świąteczny 4) nie wiem, czy mam aktualne szczepienia.
Taki telefon to podobno jak wygrana w Totka.... No to już wiem, że powinnam zacząć grać

Miłego weekendu
Proszę o ten przepis na protopic. Tylko jeśli nie jest na recepcie wystawionej przez lekarza czy zgodzą się w aptece takową miksture dla mnie ukręcic?
 
reklama
Cześć :)

Czy mogę dołączyć do Waszego grona? My to póki co taka mała duża rodzina, bo pod koniec września powitaliśmy nasze trzecie dziecko, ale formalnie to już wielodzietność, prawda?:)
Dokładnie, to już wielodzietność...zresztą model 2+3 nie należy już do rzadkości. Chętnie przygarniemy Cię do naszego grona. Wpadaj często i pisz. Witamy[emoji4]
 
Hej,
My też model 2+3 i uważam, że to mała ale już wielka rodzina.
Ba...dla niektórych model 2+1 jest szczytem rodziny więc spoko, jest dobrze.

Za to zawsze z uznaniem i podziwem patrzę na we większe rodzinki 2+3+. To naprawdę wielka sprawa! brawo Wy...
 
ja bym chciała 2+5, ale czasem przy kumulacji buntu 4 latki i 2 latka zastanawiam się czy to na pewno dobry pomysł...
Zawsze na jakiś bunt trafisz. One się nie kończą jeden przechodzi w drugi[emoji1787][emoji1787]
Moje dzieci nie mają buntów... Może dlatego że nie mamy sztywnych zasad i nie mają się przeciwko czemu buntować.
To normalne że maluchy chcą same jeść czy wybierać zabawki i sposób zabawy i na to im pozwalam. A 17latka to już dorosły człowiek więc tym bardziej ma prawo głosu. Nigdy nie mieliśmy jakis wielkich buntów. Z najstarsza to największy był bunt 2 latka bo jako młodzi rodzice nie bardzo i mieliśmy się w tym odnaleźć.
 
@Marciątko witaj ;)
My też poki co 2+3 i nie raz mam ochotę uciec heh a tu kolejne :p ale na szczęście przychodzą z czasem i można się jakoś przygotować. Psychicznie głównie ;)
 
Chrząszczyk, Mamunia
oto przepis:
Protopic 0,1% 30,0
Aqua Destill 15,0
Lekobaza ad 100,0

Najlepiej z tym udać się do apteki, spytać, czy dadzą radę to zrobić i niech od razu wycenią, bo całość u mnie kosztowała ok. 200 zł. (oczywiście wychodzi dużo więcej niż Protopic w tubce).
Potem trzeba iść do pediatry, żeby recepturę przepisał na recepcie.
Powodzenia!

Heda, w kwestii podejścia do dzieci to możemy sobie rękę podać. Dzieci najlepiej wiedzą co dobre, moje ostrzeżenia często ignorują, o tym, że coś jest niefajne przekonują się często na własnej skórze, i dopiero wtedy się do nich stosują. Zdarzają się sytuacje kryzysowe, że mam dość, ale to rzadkość.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry